iddaa tahminleri canlı iddaa

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?

Evinizde Hata Koruması Iyi mi Yapılır?

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır? tanımlanan böceklerin yüzde 95’inden fazlası ya istanbul böcek ilaçlama wolves zararsız veya insanoğlu için faydalıdır. Ekolojik olarak duyarlı bir halde dengelenmiş bir çevrede yaşarlar.

Zararı olan kavramı, ekolojik bir nişin ismi değildir, daha oldukca, bazı zamanlar tabiatın dengesini bozan insan türünün bir yanlış anlamasıdır. Mesela, termit oldukca fena huyludur. Doğadaki görevi son aşama önemlidir. Termitler evvela ölü odun ve nebat materyalleri ile beslenir, onları parçalar ve daha çok nebat büyümesi için gıdaları geri dönüştürür. Sadece termitler, evlerimizi ve binalarımızı geri dönüştürmeye çalışmış oldukları durumlardan ötürü zararı dokunan olarak sınıflandırılır. Yaban arıları da bir hasım olarak kabul edilir ve çoğu zaman korkulur. Bununla beraber, parazit yaban arılarının larvaları, tırtıllar, yaprak bitleri ya da ağustos böcekleri benzer biçimde öteki böceklerin popülasyonlarını dengelemede önemlidir. Bir böcek türünün tamamen yok edilmesinin diğerlerinin popülasyonlarında bir artışa niçin olabileceği açıktır.

Birçok haşere böceği, kuşlar ve öteki böcek besleme türleri için gıda deposudur. Bu yüzden, böcek popülasyonlarının süratli bir halde azalmasını, daha oldukca dilek edilen türlerin azalması takip edebilir. Doğal ki, bütün zararlılar böcek değildir. Kemirgenler, gophers, çıngıraklı yılanlar, yabani otlar, örümcekler ve güvercinler, ekolojik dengede de rolleri olması durumunda, ev sahipleri içinde bir kaygı deposudur.

Saldırgan komşularımız hakkındaki informasyon edinmek ve oynadıkları görevi takdir etmek önemlidir. Sadece kendi çıkarlarımızdan ödün vermemeliyiz ve onları evimize çağrı etmeliyiz. Bu detayları, evinizin haşereleri dışlayacak ve onlar için daha azca cazibeli hale getirecek biçimde iyi mi değiştirilebileceğini öğrenmek için kullanmanızı istiyoruz. Zararlıları tamamen ve çoğu zaman böcek ilacı kullanmadan ortadan kaldırmak zorunda kalmadan bizi rahatsız etmelerini engelleyebiliriz.

Evinizde Hata Koruması Nasıl Yapılır?
Evinizde Hata Koruması Iyi mi Yapılır?

Bu evime iyi mi yarar sağlayabilir?

Doğru yapılırsa, evinizi haşerelere karşı koruma, aslına bakarsak haşere yönetimi maliyetlerinde uzun vadeli bir tasarruftur. Genellikle, ev sahibi bir haşere yönetimi uzmanı tarafınca uygulanan pestisit tedavilerine ya da mahalli bir fidanlık ya da ev geliştirme merkezinden pestisit satın alma yöntemiyle kendi haline uygulanan pestisit tedavilerine güvenir. Tek bir tatbik problemi oldukca nadiren düzeltir, bundan dolayı devamlı birden oldukca tatbik gereklidir. Maliyetler bu biçimde mühim seviyede artabilir ve bu yaklaşımdan ötürü hüsrana uğrayabilirsiniz. Bu belgede verilen birtakım genel önlemleri takip ederek evinizden haşereleri uzaklaştırmak, istenmeyen haşereleri tedvir etmek için size en iyi yaklaşımı elde edecektir.

Evleri ve binaları haşerelere karşı korumanın bir başka yararı da, binanın enerji verimliliğinde bir iyileşmedir ve bu da elektrik faturalarında hoş bir düşüşe yol açar. Birtakım haşere idare şirketleri, muhteşem haşere koruma hizmetleri sunar. İlk adım, evinizde kapsamlı bir araştırma yapmaktır.

Zararlıları Uzak Tutmak İçin Genel Önlemler

Evinizin İçinde

 1. Bütün açıklıkları tarayın. Açılabilen kapı ya da pencerelere ve bütün havalandırma açıklıklarına (20 ağ ya da daha ince) perdeler yerleştirin. Bütün ekranları iyi durumda tuttuktan sonrasında. Bu, birçok zararlının girişini durdurur; bununla beraber, yaprak bitleri ve çekirgeler benzer biçimde birtakım minik zararlılar standart ağ taramasından geçebilir. Bu minik haşerelerin girişini engellemenin tek yolu pencereleri ve kapıları kapalı tutmaktır.
 2. Bütün dış giriş kapılarının tabanına kapı süpürgeleri ya da eşikler takının. Dış kapıların altından fer girmemelidir. Garaj kapılarının dibine lastik bir conta takılabilir (soğuk havalarda düşük performans gösterdiğinden vinil değil). Sürgülü cam kapılar, alt rayın köpük hava sıyırma ile kaplanmasıyla kapatılabilir.
 3. Kapı contaları. Üstler ve yanlar dahil bütün kapı contalarını denetim ettiğinizden güvenli olun. Bu bilhassa merkezi dikey desteği olmayan çift kapılar için geçerlidir.
 4. Çatlakları doldurun. Kemirgenleri, kertenkeleleri ve böcekleri dışarıda tutmak için pencerelerin, kapıların ve ön panoların etrafındaki çatlakları ararlar. Ufak çatlaklar için kaliteli silikon ya da akrilik lateks kalafat kullanın. Lateks tipi kalafatlar su ile kolayca temizlenir ve saf silikondan daha azca elastiki olmalarına karşın boyanabilir. Daha büyük açıklıklar için ahşap, çimento, kaya levha ya da harç benzer biçimde yapıya müsait kuvvetli bir araç-gereç ile doldurun.
 5. Bütün dış kapılar kendiliğinden kapanmalıdır. Bunun olası olmadığı durumlarda ikinci bir sineklikli kapı takılmalıdır. Bu bilhassa akrep ya da yılan faaliyeti alanları için önemlidir.
 6. Bütün destek açıklıkları kapatın. Dış mekan muslukları, gaz sayaçları ve çamaşır havalandırma deliklerinin etrafındaki boru ve tellerin giriş noktalarını dahil edin. Çatlaklar temizlenmeli ve soyma malzemeleri çıkarılmalıdır. Delik sonrasında müsait bir dolgu macunu ile doldurulabilir.
 7. Sızdıran boruları onarın. Bu, zararlıların su mevcudiyetini azaltacaktır. Bir problem görünmeyebileceğinden, tesisatı tertipli olarak deneyin. Su hasarı, ek giriş yolları gerçekleştiren duvarları da zayıflatabilir.
 8. Tel örgü takının. Kuşların, yarasaların, sincapların ve kemirgenlerin girişini önlemek için tavan arası, çatı, baca ve tarama alanı havalandırmaları üstünde 14 inçlik donanım bezi kullanın. Tel kenarları son aşama keskin olduğu için donanım bezini takarken eldiven giyinin. Kafes ekranlar, taşınabilir sınıfların tabanının etrafına da kurulabilir. Sürünme alanları, dul örümcekleri , akrepler, kediler ve kemirgenler benzer biçimde daha çok böcek ve sıhhat problemi yaratabilecek (örnek olarak pire, kene, bit vb.) birçok haşere için çekicidir .
 9. Hava geçirmez gizleme kapları kullanın. Bilhassa evcil hayvan ya da insan maması için geçerlidir. Birtakım minik karıncalar, ipliği takip ederek bayağı kavanozlara erişebilir. Şüpheniz var ise, yemekleri buzdolabında ya da dipfrizde saklayın.
 10. İyi sanitasyon prosedürleri uygulayın. Bütün yemek kırıntılarını vakumlayın; pis bulaşıkların gece süresince oturmasına izin vermeyin. Mutfak aletlerinin altında toz ve evcil hayvan maması kaplarını paklayın.

Evinizin Haricinde

 1. Genel bahçe temizliği. Temelin etrafındaki dağınıklığı, bilhassa yaprak ve çim kupürlerini paklayın ve pencere boşluklarını ve drenaj oluklarını paklayın. Giriş noktalarını ortadan kaldırmak için eve dokunan çalıları ve ağaç dallarını budayın.
 2. Haşere dirayetli çöp kutuları kullanın. Kapaklar sıkı bir conta ile kendiliğinden kapanmalıdır. Çöp kutuları sık sık buharla temizlenmelidir.
 3. Kompost kutunuzu haşere kanıtı. Bakımlı bir kompost kutusu, zararlıları bölgeye çekmeyecektir. Etleri, balıkları, kemikleri, yağları, yağlı yemekleri ya da köpek/kedi gübrelerini kompostlamayın. Yemek atıklarını yığının ortasına gömmek, haşereleri çeken kokuları azaltacaktır. Her katmanın hafifçe nemli kaldığından güvenli olun ve yuvalamayı engellemek için her hafta ya da iki haftada bir yığında delikler açın ya da delin. Her üç ila altı ayda bir kutunun altındaki sona ermiş kompostu hasat edin. Kemirgenlerin ve öteki minik hayvanların emin bir kapakla erişmesini önleyin ve kutunun altını ve taraflarını donanım beziyle (galvanizli tel örgü) kaplayarak içeri girmelerini önleyin.
 4. Kuşları ve yarasaları teşvik edin. Onlar zararlıların muhteşem avcılarıdır. Kuşları bahçenize yerleşmeye ikna etmek için, yuva alanları için ağaç ya da çalı dikin ve bir tatlı su deposu sağlayın. Yarasaları teşvik etmek için, gün süresince yarasaların tünemesi için evler kurun.
 5. Çiçek ekmek. Bu, birçok yararlı böceğin teşvik edilmesine destek olacaktır. Mesela, senelik çiçek, alyssum, çiçek sineklerini ve minik parazit yaban arılarını kendine çeker. Kır çiçekleri ve mahalli çalılar, bir avluya müessir ve cazibeli bir ektir.
 6. Tertipli bakım kontrolleri. Bu, önceki böcek etkinlik alanlarını incelemek ve bütün haşere koruma önlemlerinin bozulmadan kalmasını sağlamak için muayyen bir “etrafta dolaşmayı” gerektirir.

Netice ve Daha Fazla Informasyon

Bu faaliyetlerle uğraşmamayı seçen kişiler, bunu onlar için yapması için ustalaşmış bir peyzaj ve/ya da haşere idare şirketi tutabilir. Birçok firma, hizmetlerinin bir parçası olarak haşere koruma tavsiyesi sunar.Zararlılara karşı koruma, nerede ise bütün vakaları azaltacaktır, sadece tamamen emin, tamamen hatasız bir alan kurmak son aşama zor olsa gerek ve lüzumlu de değildir. Bir çok durumda, bir elektrikli süpürge ya da süpürge, dışarıdan gelen bazen böceklere karşı en iyi yanıttır.

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara