iddaa tahminleri canlı iddaa

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Değer mi?

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Değer mi?

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Kıymet mi?

Önleyici Haşere Kontrolü Buna Kıymet mi? müsait hijyen sağlamak, naturel alternatifler kullanmak, kendin yap teknikleri kullanmak ya da ustalaşmış hizmetlerden istifade etmek olsun, önleyici haşere kontrolü mutlaka buna kıymet. 

Bir salgın ile başa çıkmanın en iyi yolu, en baştan tamamen kaçınmaktır. Önleme stratejileri, pahalı mal hasarını ve ailenizin yaralanmasını önleyebilir.

Kontrolsüz bırakıldığında, termitler ahşap ya da selülozdan yapılma her şeyi yok eder. Ahşap bir yapıda yaşamak zorunda bile değilsiniz, parke zeminler, mobilyalar, dolaplar ve tavan kirişleri hedef olabilir. Dahası, çoğu zaman görsel ya da yapısal hasar oluşana kadar keşfedilmezler.

Benzer halde hamamböceği benzer biçimde zararlılar da zararı dokunan mikroorganizmalar içerebilecek dışkı bırakırlar. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak sivrisinekler, beyin iltihabından dang hummasına ve sıtmaya kadar her şeyi taşıyabilir . 

Ateş karıncaları, kabarıp kaşınabilen ağrılı ısırıklara yol açar. Pireler ve keneler tifüs ve Lyme hastalığına niçin olabilir ve hatta hayatı tehdit edebilecek birtakım örümcek türleri vardır.

Bu istilalar başladıktan sonrasında, bilhassa termitler ve tahtakuruları mevzubahis olduğunda, onları yok etmek vakit alıcı ve maliyetli olabilir . Önleyici haşere kontrolü sizi bir sürü güçlükten kurtarabilir.

İLK ETAPTA ZARARLILARI ÇEKMEYIN

Zararlıların bünyenize girme olasılığını sınırlayacak, günlük olarak edinebileceğiniz birkaç huy vardır. Yapılması ihtiyaç duyulan en mühim şey yemekleri ve dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. 

Yiyecek yiyebilecekleri hiç bir şey olmadığında ve yaşayabilecekleri ve üreyebilecekleri korunaklı bir yer olmadığında, evinize haşereden uzak kalma şansını en iyi halde vermiş olmuş olursunuz.

Besin

 • Her yemekten sonrasında kesinlikle sudan geçirin. Bütün tabaklar ve mutfak eşyaları, tava, tencere ve yiyeceklerle münasebet eden öteki her şey temizlenmeli ve kurutulmalıdır.
 • Bütün artıklar sıkıca kapatılmış çöp kutularına yerleştirilmelidir. Çöpler de her gün evden çıkarılmalıdır.
 • Artıkları kapalı kaplarda saklayın.
 • Cihazların arkasını tertipli olarak paklayın.

Evin İçinde

 • Sızdıran tesisatı düzeltin ve suyun birikmesine izin vermeyin. İnsanların çoğu zaman dikkatsizlik etmiş olduğu birtakım bölgeler, ev bitkilerinin oturmuş olduğu tepsiler ve evcil hayvan yiyecekleridir.
 • Tuvalette ya da tuvalette idrar ya da dışkı kalıntılarının kalmasına hiç izin vermeyin.
 • Devamlı tuvaletlerin pak olduğu için ve septik tankların muntazam halde kapatıldığından güvenli olun.
 • Taramadaki bütün delikleri düzeltin.
 • Boruların etrafındaki açıklıkları doldurmak için çelik yün kullanın.
 • Zararlıların girip saklanabileceği ve kapatabileceği çatlaklar ve yarıklar bulmak için duvarlarınızı inceleyin.
 • Gazete ve mecmua yığınlarını atın.

Evin haricinde

 • Mülkünüzdeki bütün dağınıklıktan kurtulun. Zararlılar çoğu zaman evinizin haricinde koloniler kurabilirler. Kutular, kuru yaprak yığınları, yıkıntı ve kullanılmayan oyuncakların tümü, haşerelerin saklanması için ülkü yerlerdir.
 • Çimlerinizi ve bitkilerinizi bakımlı ve kesilmiş şekilde tutun.
 • Periyodik olarak terasları, yolları ve çöp kutularını hortumlayın.
 • Dış mekan mobilyaları üstündeki minderleri sudan geçirin.
 • Hurda ve odun yığınlarını çıkarın.

PROFESYONEL HAŞERE KONTROLÜ

Sonuçta, kendinizi ne kadar eğitirseniz eğitin, büyük bir haşere denetim şirketinin deneyimine ve esnekliğine yaklaşmayacaksınız. Bu size fazlaca fazla iş benzer biçimde geliyorsa, muhtemelen bir profesyonelin hizmetlerini kullanmak isteyeceksiniz. 

Haşere denetim şirketleri, tedavi edilecek en müsait yeri ve problemi kalıcı olarak uzak tutmak için size en iyi şansı vermek için ne sıklıkta tedaviye devam edeceğini anımsar.

Ayrıca, birçok firma, bilhassa termitler benzer biçimde inatçı zararlılar için hizmet garantisi sunar ve salgın düzeltilene kadar parasız iade ziyaretleri sunmaz. 

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara