iddaa tahminleri canlı iddaa

HAMAMBÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

HAMAMBÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

HAMAMBÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

Hamamböceği Yaşam Döngüsü termitler, tahtakuruları ve karıncalar şeklinde öteki birçok zararı dokunan böcek şeklinde hamam böcekleri de hızla çoğalır ve şaşırtıcı derecede kısa bir müddet içerisinde bir evde yahut istanbul böcek ilaçlama wolves işyerinde istilaya niçin olabilir. Ek olarak ev ilaçlarını kullanarak öldürmeleri zor olduğu ve karanlık, ücra yerlerde saklanmaktan hoşlandıkları için hamamböceklerinin hasıl olmak ve istilayı daha da kötüleştirmek için oldukça zamanları vardır. İşte bir hamamböceğinin hayat döngüsü ile alakalı bilmeniz gerekenler.

HAMAMBÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ
HAMAMBÖCEĞİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

Çiftleşme ve Yumurtalar

Hamamböceklerinin çiftleşme için benzersiz bir ritüeli vardır. Erkek, kanatlarını çırparak, karnını açığa çıkararak ve hatta dişiyi kemirerek dişiye caka yapar. İkisi çiftleştikten sonrasında dişi, türe bağlı olarak 16 ila 40 yumurtayı herhangi bir yerde tutabilen ootheca adında olan ten rengi bir yumurta kapsülü yahut kılıfı oluşturacaktır. Ondan sonra karanlık, ıssız bir nokta bulur ve yumurtaları kuluçkaya yatırmak için ootheca’yı tükürük ile bir yüzeye yapıştırır.

 • Alman hamamböcekleri , kuluçka süresi ortalama 28 gün olan bir seferde 20-40 yumurta bırakır. Dişi, ömrü süresince dört yahut beş yumurta yumurtlayabilir, bu da toplamda yaklaşık 200 yavru üretebileceği anlama gelir.
 • Amerikan hamamböcekleri bir seferde ortalama 16 yumurta bırakır ve kuluçka süresi ortalama 44 gündür. Dişi, ömrü süresince altı ila on dört yumurta kutusu yahut yaklaşık 224 yavru bırakabilir.
 • Şark hamamböcekleri bir seferde ortalama 16 yumurta bırakır ve kuluçka süresi ortalama 60 gündür. Dişi, ömrü süresince ortalama sekiz oothecae yahut yaklaşık 128 yavru bırakabilir.
 • Kahverengi bantlı hamam böcekleri , ortamın sıcaklığına bağlı olarak ortalama 37 ila 103 gün içinde bir kuluçka süresi ile bir seferde ortalama 10-18 yumurta bırakır. Dişi, ömrü süresince ortalama 14 oothecae yahut yaklaşık olarak ortalama 200 yavru bırakabilir.

olgunlaşma

Hamam böcekleri kuluçkadan çıktıktan sonrasında periler olarak bilinirler ve derhal büyümeye başlarlar. Hamamböceği perileri, erişkin aşamalarına gelmeden önce, instar olarak malum birkaç açınma aşamasından geçerek, büyüdükçe dış iskeletlerini dökerler. Olgunlaşmamış hamamböcekleri yumurtadan çıktıklarında çoğu zaman beyaz yahut krem ​​rengindedir, sadece zaman içinde olgun siyah, kahverengi yahut gri renkleri haline gelirler. Bir su perisi hamamböceği, erişkin olmadan ilkin birkaç kere deri değiştirir.

 • Alman hamamböcekleri , ortalama 103 günlük bir müddet süresince, olgunluğa erişmeden ilkin altı yahut yedi kere tüy döker.
 • Amerikan hamamböcekleri , ortalama 600 günlük bir müddet süresince, olgunluğa erişmeden ilkin on ila on üç kere deri değiştirirler.
 • Şark hamamböcekleri , ortalama 589 günlük bir müddet süresince, olgunluğa erişmeden ilkin yedi ila on kere tüy döker.
 • Kahverengi bantlı hamamböcekleri , 276 güne kadar olan bir müddet süresince, olgunluğa erişmeden ilkin altı ila sekiz kere tüy dökerler.

Erişkin Hamamböceği Ömrü

Hamam böcekleri erişkin olduklarında, yemek ve su bulabildiklerini ve seçtikleri yerden yok edilmediklerini varsayarak süreç baştan adım atar. Erişkin dişi hamamböcekleri çoğu zaman erişkin adam hamamböceklerinden daha uzun yaşar, sadece her birinin süresi türlere bağlıdır.

 • Erişkin Alman hamamböcekleri hem adam aynı zamanda dişi için 200 günden birazcık daha azca yaşayabilir.
 • Erişkin Amerikan hamamböcekleri erkeklerde ortalama 362 gün, dişilerde ise ortalama 700 gün yaşayabilir.
 • Erişkin Şark hamamböcekleri erkekler için ortalama 160 gün, dişiler için ortalama 180 gün yaşayabilir.
 • Erişkin kahverengi bantlı hamamböceği , çevreye bağlı olarak ortalama 206 gün yaşayabilir.

hamamböceği kontrolü

Hamamböcekleri, öldürülmesi zor ve bir evden yahut işyerinden tamamen yok edilmesi zor böceklerdir. Bu nedenle hamamböceği istilası var ise profesyonelleri aramak en iyisidir. Wolves ilaçlama hamamböcekleriyle uğraşma hikayesinde 75 yılı aşkın bir deneyime sahibiz, bundan dolayı onlardan kurtulmak için özelleştirilmiş bir plan oluşturabiliriz.

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara