web analytics

iddaa tahminleri canlı iddaa

Doğal Böcek Haşere Kontrolü

Doğal Böcek Haşere Kontrolü

Naturel Böcek Haşere Kontrolü

Doğal Böcek Haşere Kontrolü zararı dokunan böcek ilaçlarından kaçınırken böceklerin evinizi salgın etmesini ve zarar vermesini iyi mi önleyebilirsiniz.

Havada, halıda, tezgahta ya da dolapta, her ev kaynaklarını bu ufak, böcek ilaçlama istanbul wolves çoğu zaman görünmeyen istilacılarla paylaşır. Pestisitler, en yaygın ev böcek zararlıları için mevcuttur, sadece bu kuvvetli kimyasal bileşikler, size ve çevreye zararlılardan daha zararı dokunan olabilir.

Doğal Böcek Haşere Kontrolü
Naturel Böcek Haşere Kontrolü
  • KARINCALARTOZ AKARLARI
  • HAMAMBÖCEĞİ
  • PİRELER
  • SİVRİSİNEKLER
  • SİNEKLER
  • TAHTA KURUSU
  • DİĞER EV BÖCEK ZARARLILARI

Aşağıda listelenen haşere sorunlarının çoğunda toksik olmayan bir çareden bahsedildiğini farkına varacaksınız: diatomlu toprak (DE). DE o denli iyi bilinmemekle beraber, toksik olmadığı, ucuz olduğu, çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenilir olduğu ve geniş spektrumlu olduğundan DE’nin evindeki böcek sorunları için ilk müdafaa hattı olması icap ettiğini düşünüyoruz. Daha çok informasyon için şu makalemizi okuyunuz: Diyatomlu Toprak: Eviniz ve Bahçeniz için Toksik Olmayan Böcek Haşere Kontrolü

İşte evindeki böcek zararlılarını denetim etmenin birtakım naturel, toksik olmayan yolları.

Karıncalar

İlk müdafaa hattı cezbedici maddeleri ortadan kaldırmaktır: sayaçları kırıntılardan ve yapışkan noktalardan uzak tutun. Şekeri kapatın ve bal kavanozunu plastik bir torbaya koyun. Gece süresince ıslanan damlalar ya da bulaşıklar benzer biçimde su kaynaklarını emin.

Karınca istilacıları devam ederse, şu bayağı önlemleri kontrol edin:

Sabunlu su

Minik bir sprey şişesini el altında bulundurun ve karıncalara birazcık sabunlu su püskürtün.

Salatalık

Mutfakta ya da karıncaların giriş noktasına salatalık kabukları ya da dilimleri koyun. Birçok karıncanın salatalığa karşı naturel bir isteksizliği vardır. Acı salatalık en iyi kararı verir.

Nane çayı

Karıncaların en etken olduğu bölgelerin yakınında birkaç torba nane çayı bırakın. Kuru, ezilmiş nane yaprakları ya da karanfil de karınca caydırıcı olarak çalışır.

DIY Naturel Kovucular

Karınca sütununu giriş noktalarına kadar takip edin. Giriş alanına, karıncaların geçemeyeceği ufak bir sıra halinde koyun: acı biber, narenciye hasım (bir ipe batırılabilir), limon suyu ya da tarçın ya da kahve telvesi.

DIY Karınca Yemi

Bir litre su, bir çay kaşığı Boraks ve bir bardak şeker karıştırın. Pamuk toplarını solüsyona batırın ve karıncaların girmesine izin vermek için kapaklarında delikler açılmış ufak bir yoğurt kabına koyun. Kabı karıncaların bulunmuş olduğu bir yere koyun. Karıncalar yemi kolonilerine geri taşıyacak ve nihayetinde koloniyi öldürecektir. Mühim: yalnızca iç mekanlarda kullanın; bu evcil hayvanlardan ve çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Gece lambası

Bir çok karınca faaliyetinin olduğu bölgede birkaç gece için ufak, düşük voltajlı bir gece lambasını aleni bırakın. Işıktaki değişim, karıncaların yemek arama modellerini bozabilir ve caydırabilir.

Sarımsak

Güvertedeki karıncalar mı? Çatlakların arasına birkaç diş sarımsak sürün.

Silisli toprak

Karıncaların uzun soluklu, toksik olmayan kontrolü için, karıncaların toplandığı bölgelere diyatomlu toprak serpin .

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara