iddaa tahminleri canlı iddaa

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu mikroskobik toz akarları evin her yerindedir: yataklarımızda, böcek ilaçlama istanbul wolves kıyafetlerimizde, mobilyalarımızda, kitaplıklarımızda ve doldurulmuş hayvanlarda. Alerjisi yahut astımı olan kişiler için toz akarları ciddi bir problemdir.

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu iyi mi azaltacağınız aşağıda söylenmiştir:

Evinizdeki toz akarı popülasyonunu
Evinizdeki toz akarı popülasyonunu

Temizlik

Vakumlu şilteler ve yastıklar. Döşek takımlarını tertipli olarak 130 F (55 C) yahut daha yüksek sıcaklıkta sudan geçirin. Deterjanlar ve ticari çamaşır yıkama ürünlerinin su sıcaklığı yüksek olmadığı sürece akarlar üstünde hiç bir tesiri yoktur. Doldurulmuş hayvanları sıcak suda sudan geçirin ve kurutucuda minimum 15 dakika sıcak tutun. Dondurma ek olarak toz akarlarını öldürür sadece alerjenleri ortadan kaldırmaz.

Döşek ve Döşek Örtüleri

Toz akarlarına alerjisi olan kişiler için, toz akarlarını engellemek için tasarlanmış fermuarlı, alerjen geçirmeyen kılıflar ile toz akarları döşek takımları, yastık kılıfları ve yorgan ve döşek örtüleri mevcuttur. Herhangi bir yırtık olmadığından güvenli olmak için bu tarz şeyleri periyodik olarak deneyin. Kumaş kaplı döşek başlıklarından kaçının.

dağınıklık

Kitapları, doldurulmuş hayvanları, kilimleri ve çamaşır sepetlerini alerjisi olanların döşek odasından uzak tutun. Çocuklar için, birkaç favori oyuncak hariç hepsini bir yerde saklayın ve periyodik olarak döndürün.

Silisli toprak

Şiltenizi, kilimlerinizi, döşek takımlarınızı ve çevredeki alanı diyatomlu toprakla tozlayın . Süpürmeden ilkin 2-3 saat yahut mümkünse bir gece beklemeye alın. Besin sınıfı diyatomlu toprak, toz akarı popülasyonlarını (tahtakuruları ve pirelerle beraber) azaltır ve insanlara zararı olan değildir.

Rutubet ve Oda Sıcaklığı

ABD Astım ve Alerji Vakfı’na bakılırsa, toz akarları %70’in üstündeki nemde gelişirler. Döşek odanızın rutubet seviyelerini ölçün ve gerekirse bir rutubet giderici kullanın. Toz akarları ek olarak 68 ila 77 aşama Fahrenheit (20 ila 25 santigrat aşama) arasındaki sıcaklıkları tercih eder, bundan dolayı döşek odanızın sıcaklığını bu aralığın altında tutun.

TANIK asit

Tannik asit, toz akarı ve hayvan tüylerindeki alerjenleri nötralize eder. Sıhhatli besin mağazalarında ve evcil hayvan merkezlerinde bulunan tanik asit tozu ile toz problemi olan alanlar.

Isıtma Kanalları

Isıtma yayınlarını, 10 mikrondan minik minik toz parçacıklarını yakalayabilen bir filtre ile kapatın. Nemlendiriciler kullanmaktan kaçının. Toz akarları ısı ve rutubet ile gelişirler.

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara