iddaa tahminleri canlı iddaa

Karınca ilaçlama nasıl yapılır?

Karınca ilaçlama nasıl yapılır?

Karınca ilaçlama iyi mi yapılır?

Karınca ilaçlama nasıl yapılır? Karıncalar, koloniler halinde yaşayan toplumsal bir böcektir. Karınca kontrolü böcek ilaçlama istanbul wolves tedavi planları bütün koloninin öldürülmesini içermelidir. Bir karıncaya tipik bir karınca spreyi, bilhassa de kovucu sprey sıkmak, en iyi ihtimalle yalnız birkaçını öldürür ve koloniyi dağıtır.

Karıncalar yemek aramak için evinize girebilir yahut barınak arayabilir. Karıncaların davranışlarını kestirmek, burada özetlenen tavsiye edilen karınca denetim prosedürleri hikayesinde size destek olacaktır. Karıncalar su yahut yemek aramak için en ufak açıklıklardan girerler. Ya tatlı bazlı besin yahut protein/gres bazlı besin arayışı içindedirler . Karıncalar bir gıda deposu bulduklarında, öteki karıncaların takip etmesi için bir feromon izi bırakacaklar.

Karınca ilaçlama nasıl yapılır?
Karınca ilaçlama iyi mi yapılır?

Karıncalarım yahut Termitlerim var mı?

Birçok insan karıncalar ve termitler arasındaki farkı söylemesi imkansız.

Uçan Karıncalar ve Termitler Arasındaki Ayrım

Karıncaların belleri bölümlere ayrılmıştır ve termitler bütün vücutları süresince ortalama olarak aynı genişliktedir ve belleri kıstırılmamıştır. Karınca antenleri bükülmüş, Termit antenleri ise düzdür.

Türkiye’deki en mühim karıncalar Arjantin Karıncaları , Marangoz Karıncaları , Çılgın Karıncalar , Ateş Karıncaları , Hayalet Karıncalar , Yaprak Kesen Karıncalar , Kokulu Ev Karıncaları , Kaldırım Karıncaları ve Firavun Karıncalarıdır . Alışkanlık kalıplarını kestirmek, en iyi karınca kontrolünü elde etmenize destek olacaktır. Hangi tür karıncaya haiz olduğunuz hikayesinde şüpheye düştüğünüzde bizi arayın.

İnceleme

Karınca probleminizi denetim dibine almak için muayene mühim bir ilk adımdır.

Karınca yuvalarını bulmak için izlerini takip edin. Karıncalar, öteki karıncaların yiyeceği kolayca bulabilmeleri için, bir gıda kaynağına giden ve bir gıda kaynağından çıkan belirlenmiş rotaları süresince kimyasal bir feromon izi bırakırlar.

Bir evin içerisinde halı kenarlarını, kapıları, pencereleri ve mutfağın bütün alanlarını inceleyin. Yuvaya giden bir iz bulmanın en basit yolu, karıncaların gıda kaynağına geldikten sonra nereye gittiklerini izlemektir. Marangoz karıncaları hedefliyorsanız, daha büyük Marangoz karınca gece olduğundan gece muayenesi daha etkilidir. Evin içerisindeki hasarlı ahşaptan çıkan yahut dışarıda odun yığınlarında, çürümüş yahut sudan ziyan olmuş odunlarda ve ağaç kütüklerinde yemek arayan Marangoz karıncalarını görebilirsiniz.

Evin haricinde, temel duvarları, nebat örtüsü ve malç çevresini inceleyin. Avluların ve duvarların yakınında bulunan herhangi bir nebat örtüsü, birtakım Karınca yuvalarını yahut izlerini gizleyebilir. Yerdeki herhangi bir öğenin altını deneyin. Birtakım karınca yuvaları iyi gizlenmiştir.

 1. Yuvayı bulmak için izi takip edin.
 2. Mümkünse yuvayı direkt tedavi edin yahut evin etrafında ve karınca yollarında yem yahut kovucu olmayan böcek ilacı kullanın.

Karınca Denetim İpuçları ve Stratejileri

Karınca sorunuyla yaygın olarak karşılaşılan iki ana karınca problemi türü vardır.

 • Dışarıda yaşayan ve içeride beslenen karıncalar
 • İçinde aslına bakarsan yuva olan karıncalar

Karınca denetim stratejiniz, salgın türüne ve görevli olan karınca türüne bağlı olmalıdır. Hangi tür karıncaya haiz olduğunuzu belirlemek destek olabilir, sadece büyüteç olmadan zor olabilir. Karınca izlerini ve yuvalarını incelemek için bir büyüteç kullanmak da yararlıdır.

1. Dışarıda yaşayan ve evde beslenen karıncalar.

Dışarıda yaşayan karıncalar yemek aramak için evinizin içerisinde dolaşırlar. Birtakım türler sonucunda evlerin içerisinde yaşar ve yuva yapar. Her iki tür istilayı da önlemeye destek olması için şu adımları izleyin:

 1. Evimizdeki geçişleri ortadan kaldırmak için çatlakları ve yarıkları kalafatlayın ve kapatın. Karıncalar giriş noktalarını bulmakta son aşama çalışkan olduklarından , hepsini mühürleyemeyebilirsiniz.
 2. Kimyasal iz feromonunu çıkarmak için giriş noktalarının etrafını bir deterjanla paklayın, peşinden etraf ve giriş noktalarının etrafına Taurus SC yahut FUSE Insektisit benzer biçimde kovucu olmayan artık bir böcek ilacı püskürtün .
 3. Daha detaylı data için Karınca Kontrolü Dışına bakın .

2. Evinizin içerisinde yaşayan (yuvalayan) karıncalar.

 • Birtakım karıncalar yalnız yemek aramak için evinize girmezler. Birtakım karıncalar içeride koloni kurarlar.
 • Kapalı kolonizasyon, bilhassa sıcak iklimlerde sene süresince gerçekleşir. Evlerde yaşayan karınca türleri içinde Arjantin Karıncaları, Deli Karıncalar, Kokulu Ev Karıncaları, Kaldırım Karıncaları, Firavun Karıncaları, Hırsız Karıncalar ve Marangoz Karıncaları sayılabilir. Bu karıncaların tümü besin ürünlerini salgın edebilir.
 • Karınca Yemleri , karıncaları denetlemek için oldukca başarı göstermiş bir yöntemdir. Yönergeleri takip ettiğinizde evcil hayvanların ve evlatların çevresinde kullanmak güvenlidir. Karınca yemleri jeller, granüller yahut istasyonlar halinde gelir. Bu yemlerdeki etken maddeler, muhtelif karınca türlerini cezbetmek ve onların beslenme gereksinimlerini hedeflemek için şeker bazlı yahut protein/gres bazlı olabilir.

Daha çok Marangoz Karınca istilasını önlemek için:

 1. Bütün ağaçları ve çalıları, dalların eve değmemesi için kararlı.
 2. Sızdıran çatılar ve sıhhi döşem benzer biçimde rutubet problemlerini düzeltin.
 3. Açıkta kalan ahşap yapıyı ıslanmadan ilkin boyayın ve/yahut mühürleyin.
 4. Yapının çürümüş, sudan ziyan olmuş ve evvelinde Karınca istilasına uğramış ahşap kısımlarını değiştirin.
 5. Ahşap/toprak temaslarını ortadan kaldırın.
 6. Mülk üstündeki ölü kütükleri kaldırın ve yakacak odunları yerden ve yapıdan uzakta saklayın.
Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara