iddaa tahminleri canlı iddaa

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz

Evinizi haşerelerden iyi mi korursunuz

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz Wolves İlaçlama Evinizi zararlılardan ve böceklerden uzak tutmak için bu önleyici tedbirleri alın.

Evinizi haşerelerden nasıl korursunuz
Evinizi haşerelerden iyi mi korursunuz

Kemirgenler, hamamböcekleri, örümcekler ve karıncalar evlerinize böcek ilaçlama istanbul kolayca girebilir ve içeride potansiyel hasara niçin olabilir. Bundan dolayı haşereler işletmenize girdikten sonrasında tedbir almak yerine haşere sorununu kaynağında önlemeniz önerilir. Haşeresiz bir ev kurmak için bu bayağı adımları kullanın.

Evi Derinlemesine Paklayın

İç mekanlarınızı tertipli olarak süpürün, asılı örümcek ağlarını, haşere pisliklerini çıkarın ve dağınıklığın birikmesine izin vermeyin. Haşereler çoğu zaman pis, dağınık, rutubetli ve karanlık ortamlarda üredikleri için döşek altı, buzdolabı, çatı arası ve öteki ulaşılması zor bölgeler haşere çekmemesi için pak tutulmalıdır.

Çöp Kutularını Paklayın

Çöp kutusunu tertipli olarak paklayın ve atıkları atmak için kaygan ve kuru bir çöp kutusu kullanın.

Herhangi Bir Sızıntıyı Denetim Edin

Bir çok haşere, sıklıkla yemek ve su ile beslendikleri için ev içerisinde nemli ve karanlık alanlar arar. Bundan dolayı evi nemli duvarlar, iç döşem borularındaki kaçaklar, dış mekan boruları, lavabonun altındaki borular, sızdıran musluklar açısından deneyin ve derhal düzeltin. Sivrisinekler durgun suda ürediği için evin etrafında durgun su olmamalıdır.

Mutfağı Pak Tutun

Mutfağı ( tezgah , zemin ve dolaplar) temizlemeye ve yiyeceklerden sonrasında ortalığı toplamaya ihtimam gösterin. Pis kapları gece süresince lavaboda tutmayın ve bütün mutfak malzemelerini hava geçirmez kaplarda saklayın. Bu alanlar, haşereleri ve böcekleri çeken oldukca fazla pislik ve yemek artıkları biriktirdiğinden, lavaboyu ve yer giderlerini tertipli olarak deneyin ve paklayın. Köpürme reaksiyonu ile tahliye içerisindeki tıkanıklıkları temizlemek için ev yapımı tahliye temizleyicisi kurmak için kabartma tozu ve sirke kombinasyonunu kullanın.

Çatlakları ve Delikleri Kapatın

Bütün duvar çatlaklarının kapatılması için evi tertipli olarak koruyun. Bu alanlar haşereler, termitler ve minik böcekler için potansiyel giriş noktaları oluşturduğundan, kapı yahut pencere çerçevesi ile duvar içinde boşluk olmamalıdır. Egzoz fanlarının boru hatları, kanalları yahut açıklıkları etrafındaki boşlukları kapatın.

Dış Mekan Bitkilerini Budayın

Evinizin haricinde eğilen bitkileriniz yahut çalılarınız var ise , zararlıların dış mekanlardan iç mekanlara geçmesi için bir bağlayıcı olarak çalışabileceğinden, bu tarz şeyleri tertipli olarak düzeltin.

Haşere kontrolü

Önleyici bir tedavi olarak, yılda minimum bir defa haşere kontrolüne gidin. Ek olarak haşerelerden kurtulmak için kendin yap seçenekleri olarak böcek spreylerini ve yem tuzaklarını da tercih edebilirsiniz.

Naturel Haşere Denetim Şekilleri

-Nane, çay ağacı, sitronella ve limon otu şeklinde bitkiler, haşereleri uzaklaştıran ve eve girmelerini engellemiş olan kuvvetli bir koku yaydıkları için giriş yahut pencerelerin yakınında tutulabilir.

-Bir bardak suya nane hasım yahut okaliptüs hasım şeklinde esansiyel yağları ilave edin, bir sprey şişesine aktarın ve sinek, sivrisinek ve karınca sayısını azaltmak için evin etrafına buğulayın.

-Haşerelerin üremesini önlemek için tertipli olarak pencereleri açarak evi havalandırın.

-Bir çözelti kurmak için sirke ve suyu eşit parçalarda birleştirin. Karıncaları ve sinekleri uzak tutmak için tezgahı, dolapları ve öteki yüzeyleri silin.

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara