iddaa tahminleri canlı iddaa

Wolves Haşere Kontrolü Nedir?

Wolves Haşere Kontrolü Nedir?

Wolves Haşere Kontrolü Nelerdir?

Wolves Haşere Kontrolü Nedir? Haşere kontrolü yahut haşere yönetimi, böcek ilaçlama istanbul wolves haşereler benzer biçimde istenmeyen canlıları ortadan kaldıran yahut yöneten bir süreçtir. Haşere kontrolü ile yok edilen haşerelerden bazıları kemirgenler, hamamböcekleri, termitler, döşek böcekleri, zehirli örümcekler ve daha pek oldukça şeydir. Uzun senelerdir haşere kelimesi insanları oldukça endişelendiriyor. Bu canlıların yanında sıhhat sorunları benzer biçimde ciddi problemlerin yaşanmasının düzgüsel bulunduğunu biliyorlar. Yalnız bu değil, bununla beraber zararlılar binaları yahut ortamları salgın ettiğinden maddi hasar.

Wolves Haşere Kontrolü Nedir?
Wolves Haşere Kontrolü Nelerdir?

Zararlılar, insan faaliyetlerini etkileyen yıkıcı böcekler yahut hayvanlardır. Ekinlere, hayvanlara ve evinize saldırır ve zarar verirler. Hatta türlerine bağlı olarak ciddi sıhhat sorunları da getirirler. Bu yüzden, insanoğlu ev yahut iş yerlerinde zararlıları gördükleri anda onlardan kurtulmak isterler. Değişik türde zararlılar vardır. Bundan dolayı onları giderme şekilleri, ne tür bir yaratıkla uğraştığımıza bağlıdır. 

Evde Çoğunlukla Gördüğünüz Zararlılar

Aşağıda evlerimizden yahut işyerimizden gördüğümüz birtakım haşerelerin sıralaması bulunmaktadır. Ek olarak sağlığımıza ve mülkümüze verdiği ziyanı yahut ziyanı da bilin. Dikkat edin, bunlar bilincinde olmamız ihtiyaç duyulan bütün haşere türleri değildir.

Sadece bunlar normalde günlük olarak karşılaştığımız en yaygın mahluk türleridir: 

  • Kemirgenler – Bunlar Rodentia takımının memelileridir. Hepimiz onları devamlı büyüyen dişleri yahut kesici dişleri ile tanır. Bir çok kemirgen tohum, tahıl ve meyve yemeyi tercih ederken, bazıları hayvansal ürünleri de yemeyi seven omnivorlardır. Bu yaratıklar mobilyalarınıza, otomobil motorlarınıza, duvarlarınıza, borularınıza, ürünlerinize zarar verebilir ve hatta evinizi yakabilir! Sıçanlar ve fareler bu gruba aittir ve yangına niçin olabilecek elektrik tellerini çiğnerler. Kemirgenlerden bulabildiğimiz hastalıklardan bazıları Hantavirus Pulmoner Sendrom, Leptospirosis, Plague, Salmonellosis ve Lassa Fever’dır.
  • Hamamböcekleri – Bu yaratıklar çoğu zaman evlerimizde ve binalarımızda bulunur. Yemek ve suya yakın sıcak ortamları severler. Hamamböcekleri maddi hasara niçin olmaz, sadece insanlara sıhhat sorunları getirebilir. Astım ataklarını, alerjileri tetikleyebilir ve ortalama 33 çeşit bakteri yayabilir. 
  • Döşek böcekleri – Döşek böcekleri, Cimicidae isminde olan böcek ailesinden gelen parazitlerdir. Çoğu zaman yataklarda bulunurlar. Sadece kolayca yayılırlar yahut bulaşırlar ve kanepelerde, çantalarda, kıyafetlerde ve otellerde de bulunabilirler. Döşek böcekleri, insanlara alerjik reaksiyonlar ve cilt enfeksiyonları getirebilir. 
  • Karıncalar – Karıncalar, büyük koloniler ve gruplar halinde yaşayan toplumsal böceklerdir. Karıncalar tatlıları severler fakat et, sebze, yağ ve katı yağlar benzer biçimde nerede ise her şeyi bölgeler. Salmonella, Streptococcus ve shigella benzer biçimde değişik bakterilerin taşıyıcısıdırlar. Onları aleni yaralara yahut yemeklere aktarabilirler. 
  • Termitler – Termitler, bölgeleri, tahtaları ve duvar kağıtlarını çiğneyebilen ufak böceklerdir. Ciddi teneffüs yolu rahatsızlıkları, astım ve öteki cilt rahatsızlıklarını getirebilirler. 
  • Keneler ve pireler – Bunlar kedi ve köpek benzer biçimde evcil hayvanlarımıza hücum eden en yaygın parazitlerdir. İnsan hastalığının ikinci vektörleri oldukları tanınmaktadır. Bu canlılar veba, tifüs, kedi tırmığı ateşi ve pire kaynaklı benekli ateş benzer biçimde rahatsızlıkları ısırıklar yöntemiyle bulaştırabilir. 
Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara