iddaa tahminleri canlı iddaa

Mekanik Haşere Kontrolleri

Mekanik Haşere Kontrolleri

Mekanik Haşere Kontrolleri

Mekanik Haşere Kontrolleri Wolves İlaçlama IPM’nin öteki bir unsuru olan mekanik haşere kontrolü, herhangi bir fizyolojik ya da tatbiki denetim yöntemini ihtiva eder. Mekanik denetim, akut haşere böcek ilaçlama istanbul sorunlarınız olduğunda en değerlidir – haşereler, fazlaca sayıda süratli bir halde ortadan kaldırabileceğiniz ya da öldürebileceğiniz kadar bolca olduğunda.

Bununla birlikte bir biyolojik denetim kullanıyorsanız, en fena haşere popülasyonunu ortadan kaldırmak için mekanik bir metot kullanmak ve peşinden biyo denetim ajanlarını özgür bırakmak muhtemelen en bereketli olacaktır. Her zamanki şeklinde, mekanik kontrollerin öteki IPM stratejilerinizle iyi mi çalışacağını düşünmelisiniz.

Mekanik Haşere Kontrolleri
Mekanik Haşere Kontrolleri

Mekanik haşere kontrollerinin üç hedefi

Hedef 1: Hariç Tutma

Düşünce fazlaca bayağı: zararlıları uzak tutun! Dışlama, biri sıra örtüleri olan muhtelif yollarla elde edilebilir. Sıra örtüleri bir tek dona karşı koruma ve yabancı ot kontrolü için faydalı olmakla kalmaz, bununla birlikte haşerelere karşı bir bariyer de sağlayabilir.

Öteki bir dışlama yöntemi, bitkilerin ya da bahçe yataklarının etrafında bir ağ elek kullanılmasıdır. Bir serada yetiştiriyorsanız, halihazırda bir dışlama yönteminiz vardır: sera duvarlarınız. Sadece: yanlış bir emniyet duygusuna kapılmayın – böcek zararlıları kurnaz! Seranız birçok böceği dışarıda tutacak, sadece birkaçı içeri girecek ve tabiatın acımasız mizahına nazaran, yolunu kabul eden iki böcek, Guinness dünya rekoru kırma hırsı olan bereketli bir adam ve dişi olacak. bir çok yumurta koydu. Netice olarak: Zararlıları tamamen dışarıda tutmak için sera duvarlarınıza güvenmeyin.

Hedef 2: Felaket

Birkaç sene ilkin bir serada çalışırken, makas içeren sümüklü böceklere ve birçok tiksinti yüz buruşturmaya karşı bilhassa yapışkan bir imha yöntemi hikayesinde direktif aldım. “Onları ikiye böl” yöntemi tatsız fakat mutlaka etkiliydi ve muhteşem bir felaket örneğiydi. Öteki bir yaygın imha yöntemi,  böcek zararlılarını öldürmek  için diyatomlu toprağın kullanılmasıdır  .

Felaket şekilleri, haşere ve duruma özeldir (ve elinize sümüklü böcek sokmanın sakıncası olup olmadığına bakın). Hayal enerjisini kullan! Ve şayet bir şey çözemezsen, senin için böcekleri öldürmeleri için birkaç delikanlı topla.

Hedef 3: Kaldırma

Kaldırma şekilleri içinde  Ayıklama  (çoğu zaman imha takip eder), kullanımını  tuzakları ,  su  basıncı spreyleri ve böcek  vakumlar . Fer tuzakları, renkli tuzaklar ve yapışkan tuzaklar, yalnızca saldırgan böcekleri toplamak için değil, bununla birlikte haşere popülasyonunu ve mevcut türleri takip etmek için de faydalıdır. Yapışkan tuzaklar ucuzdur ve kullanması kolaydır .Mekanik haşere kontrolleri, denetim çabanızın yalnızca bir kısmını almalıdır.

Tıkla Mesaj Gönder
WOLVES İLAÇLAMA
HOŞGELDİNİZ
Nasıl Yardımcı Olabiliriz..
Tıkla Hemen Ara