Deri Böceği İlaçlama

Deri Böceği İlaçlama Wolves N,N-dietil-m-toluamid olarak da malum DEET, birçok istanbul böcek ilaçlama wolves kovucu ve böcek spreyinin etken bileşenidir. DEET içeren mamüller, talimatlara müsait olarak kullanıldığında fazlaca güvenlidir. Ürün müsait halde kullanıldığında DEET’e karşı fazlaca azca sayıda onaylanmış toksik tepki olayı olmuştur.

Pikaridin ya da KBR 3023 ve limon okaliptüs hasım ya da p-mentan 3, 8- diol , böcek kovucularda EPA kayıtlı öteki kimyasallardır. Her ikisi de bir takım böcek spreyi ve losyonu ile gelir.

DEET, picaridin ya da limon okaliptüs hasım içeren böcek kovucuları ürün etiketlerini okuyarak ve takip ederek risklerinizi azaltabilirsiniz. Ek olarak, şu önlemleri alın:

Deri Böceği İlaçlama
 • Kesikler, yaralar ya da tahriş olmuş cilt üstüne böcek spreyleri uygulamayın .
 • Maruz kalan cildi ve kıyafetleri örtecek kadar böcek kovucu kullanın.
 • Kıyafet altında kullanmayınız.
 • Fazlaca fazla böcek spreyi kullanmaktan kaçının.
 • İçeri döndükten sonrasında, tedavi edilen cildi sabun ve suyla sudan geçirin.
 • İşlem görmüş kıyafetleri yine giymeden ilkin sudan geçirin.

Böcek spreylerinin kullanılması ender durumlarda cilt reaksiyonlarına niçin olabilir. Bütün aerosol ve pompa sprey etiketlerinin etiketlerinde aşağıdaki önlemler görünecektir.

 • Kapalı alanlarda püskürtmeyin.
 • Yüze yürütmek için ilkin ellerinize püskürtün, peşinden yüzünüze sürün. Direkt yüze püskürtmeyin.

Ürünün sizi kene ve sivrisinek ısırıklarından ne kadar zaman koruyacağını yayınlayan Etraf Koruma Ajansı tarafınca oluşturulmuş bir grafiğe bakın .

Aşağıdaki önlemler çocuklarınızı

 • Bir çocuk üstünde böcek spreyi kullanırken, kendi ellerinize uygulayın ve peşinden çocuğunuza sürün. Evlatların gözlerinden ve ağzından kaçının ve dikkatli bir halde kulaklarının etrafında kullanın.
 • Evlatların ellerine kovucu uygulamayın. (Çocuklar ellerini ağızlarına götürme eğilimindedir.)
 • Limon okaliptüs hasım 3 yaşından minik çocuklarda kullanılmamalıdır.
 • Amerikan Pediatri Akademisi ve öteki uzmanlar, DEET kovucuların 2 aylıktan minik bebeklerde kullanılmamasını önermektedir.

Gebe ve emziren hanımefendiler EPA kayıtlı kovucular kullanabilir. CDC, EPA’nın gebe ya da emziren hanımefendiler için herhangi bir ek önlemi olmadığını söylüyor.

CDC’nin böcek ısırıklarını önlemek için önerilmiş olduğu öteki yöntemler içinde dışarıdayken uzun kollu üstler ve pantolonlar giymek, ayakta su içeren dış mekan öğelerini atmak ve bebek taşıyıcıları üstünde sivrisinek ağı kullanmak yer alır .

Böcekleri savuşturmak için bileşik

Kimyasallar ve böcek ilaçları kullanmak hepimiz kolay değildir. Birçok insan böcekleri kovmak için naturel, etraf dostu ilaçlara yöneliyor ve ev yapımı böcek spreyleri rahat bir çözüm. Çoğu zaman insan kullanması için güvenilir olmakla kalmaz, bununla birlikte çoğu zaman etkilidirler.

Bu yazı, böcekleri uzak tutmaya destek olabilecek birtakım naturel bileşenlere ve bu malzemeleri kendi böcek spreyinizi yapmak için iyi mi kullanabileceğinize daha yakından bakacaktır.

Etraf Koruma Ajansı (EPA) , cilde uygulanan bir çok böcek kovucunun hem insan güvenliği aynı zamanda etkinliği için tescil edilmesini koşul koşarken, ajans ek olarak birkaç naturel bileşeni en az riskli pestisit olarak listelemiştir.

Bu bileşenlerin insan kullanması için güvenilir olduğu halde, EPA’nın bu tarz şeyleri faaliyet açısından değerlendirmediğini belirtmek önemlidir.

Evinizdeki ve bahçenizdeki böcekleri uzaklaştırmaya destek olabilecek birtakım popüler naturel maddeler.

narenciye yağları

Limonen benzer biçimde sitronella ve narenciye yağları popüler ve iyi malum böcek kovuculardır. Araştırmalar sitronella’nın sivrisinekleri kovmaya destek bulunduğunu ve öpüşen böceklere , pirelere, yaprak bitlerine, akarlara ve sineklere karşı da müessir olabileceğini gösteriyor .

Sarmısak hasım

Inceleme Güvenli Kaynak sarımsak yağının keneleri kovmaya destek olabileceğini öne sürüyor. Ek olarak,Rahatsızlık Denetim ve Önleme Merkezleri (CDC)Güvenli Kaynak sarımsak yağını bahçelerde ve bahçelerde kullanım için naturel bir kene kovucu olarak listeler.

Kekik esansiyel hasım

2005 çalışmasıGüvenilir Kayna kKekik esansiyel yağının sivrisinekleri uzaklaştırmaya destek bulunduğunu öne sürüyor. Hem de, kekik hasım seyreltilmedikçe cildinizde kullanım için güvenilir kabul edilmez.

Limon okaliptüs hasım

A 2016 incelemesi Güvenli Kaynak limon okaliptüs yağının müessir bir naturel sivrisinek kovucu olduğu kararına varmıştır. Ek olarak, CDC bakılırsa , limon okaliptüs hasım içeren mamüller müessir sivrisineklere karşı.

Limon okaliptüs hasım, sivrisinekleri kovmada müessir olmayan limon okaliptüs esansiyel hasım ile karıştırılmamalıdır.

Dereotu esansiyel hasım

İçerideki böcekleri püskürtmek mi istiyorsunuz? Bir çalışmak Güvenli Kaynak dereotu hamam böceklerini müessir bir halde uzaklaştırdığı kararına varmıştır. Hem de, hasım cildinizde kullanmadan ilkin seyreltilmelidir.