Halı Böceği İlaçlama

Halı böceği ilaçlama neler yapabilir? Evinizde bir salgın yapmaya kafi gelecek kadar ortaya çıkarsa, büyük oranda hasar . 

Halı böcekleri, aleni pencerelerden ve kapılarınızın etrafındaki ufak boşluklardan evinize girebilir. İstanbul Böcek İlaçlama Wolves Işığa alaka duyarlar ve onları fer kaynaklarının çevresinde uçarken ya da pencere pervazları ve kapı aralıklarında sürünürken görürsünüz. 

Halı böceği larvaları aleni kahverengiden siyaha renklidir ve tüylerle kaplıdır. Dolaplar, tavan araları, dolaplar ve kiler dahil olmak suretiyle bir evin azca ya da asla fer almayan alanlarını ve iç hava menfezlerini ve yayınlarını tercih ederler.

Larvaların yetişkinlere dönüşmesi bir yıldan fazla süre gelir. Halı böcekleri olgunlaştıklarında salgın döngüsünü tekrarlamak için daha çok yumurta bırakabilirler.

Halı Böceği İlaçlama
Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceklerinin Zarar Verdiği Yer

Halı böceği larvalarının aç bir iştahı vardır ve kilimlerinizi, halılarınızı, kanepelerinizi ve sandalyelerinizi mahvedebilirler. Dolaplarınızda sakladığınız döşek takımlarını salgın edebilir ve perdelere ve hatta kıyafetlerinize kadar gidebilirler. Kilimlerdeki çıplak lekeler, giysilerdeki delikler ve kitaplığınızdaki kitaplardaki ufak iğne delikleri, onların evinizde olduğuna dair emin işaretlerdir. 

Halı Böceklerinden Kimyasal Kullanarak

İyi bir atak, halı böcekleri ve onların larvalarına karşı en iyi savunmadır. Yoğun ve kapsamlı temizlik ve önleyici böcek kontrolü için böcek ilacı kullanması ile bu zararlılardan kurtulabilirsiniz .

  • Halılarınızı, zeminlerinizi ve halı böceklerinin bulunmuş olduğu pencere ve kapıların etrafını süpürün. Vakumlu alanların üstünden buharlı temizleyici ile geçin. 
  • Kuvvetli bir insektisit, halı böceklerinden ve onların larvalarından kurtulmada faydalıdır. Deltametrin, bifentrin ya da siflutrin içeren birini kullanın. Halıyı ya da kumaşı lekeleyip lekelemediğini kontrol etmek için kolayca görülemeyen ufak bir alanda böcek ilacı kullanın. 
  • Hafifçe bir insektisit olan borik asit, halı böcekleri üstünde öldürücüdür. Halılarınıza, kilimlerinize ve mobilyalarınıza hafifçe bir kaplama serpin, peşinden eşit bir halde dağıtmak için bir süpürge ya da fırça kullanın. Birkaç saat kendi kendine bırakın, peşinden alanları iyice süpürün. Böcek ilacı uygulanan yerlere evlatların ve evcil hayvanların i·lişki etmemesine dikkat ediniz.
  • Halı böcekleri alkolün etrafına yumurta bırakmayacağından, tezgahları, pencere pervazlarını, dolapları, rafları ve çekmeceleri silmek için ovma alkolü kullanın. Bir kısım çamaşır suyu ve üç kısım sudan oluşan bir temizleme solüsyonu da i·lişki halinde yumurta ve larvaların öldürülmesinde etkilidir.
  • Uçan bir böcek sisleyicisinin kullanılması halı böceklerinden kurtulmada iyidir. Sisleyiciler yumurtaları etkilemez, sadece onları bırakan böcekleri hedef alır. Sisleyici, mobilya ya da halı üstünde hiç bir şey bırakmayan artık olmayan bir versiyon olmalıdır. Yeniden, bir sisleyici kullanıyorsanız, evlatların ve evcil hayvanların etrafta olmadığından güvenli olun. Kaçanlar için bir kutu böcek öldürücü sprey bulundurun.

Halı böcekleri kalıcı olabilir ve bir DIY rolü olarak çıkarılması zor olabilir. İstila yaygınsa, iş için halı böceklerinden iyi mi kurtulacağını bilen bir yok edici çağırmayı düşünün.