Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama vücudunda yaşayan parazit canlılardır. Bütün kuşlarda görülme ihtimali vardır. Kuşlar kendi kendilerine bu bitleri temizlemeye çalışırlar. Ancak bazen de bu bitler istanbul böcek fiyatları wolves kuşların ölümüne sebep olabilir. Güvercin ve kumru kuş bitinin en çok görüldüğü türdür. Eğer evimizde kuş besliyorsak, sadece kuşu değil onun yaşam alanını da ilaçlamak gereklidir.

Ayrıca evimize yakın olan olan kuş yuvaları da ilaçlanmalıdır. Kuş biti insana bir zarar vermese bile ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama konusunda uzman kişiler tercih edilmelidir. Kuş biti ilaçlaması sprey ile olmamalıdır. Sprey bitlerin tamamen yok olmasını sağlayamaz. Mutlaka uzman bir ekip ile ilaçlama yapılmalıdır.

Öncelikle evinizde kuş bitine rastladıysanız yapmanız gereken ilk şey güzelce ve detaylı bir temizlik yapmaktır. Daha sonra kendi üzerinizde de var ise duş alınmalıdır. Ardından evinizde canlı bir hayvan var ise onu ilaçlamanız gerekir.

Çünkü bitler sıcak ortamı çok severler. Tüm bu aşamalardan sonra ilaçlama firmaları ile irtibat kurulup, her yer ayrıntılı şekilde ilaçlanmalıdır.

Kuş Biti İlaçlama
Kuş Biti İlaçlama

Kuş Bitinin Özellikleri Nelerdir?

İnsana zararı olmayan bu canlılar sadece kuşlarda görülür. Bu durum, kuş bitinin en önemli özelliğidir. Diğer özellikler şunlardır;

  • Genel olarak 2-3 mm boyutları vardır.
  • Üreme yerleri, kuşun kanatlarıdır.
  • Hemen hemen bütün kuş türlerinde kuş biti görülebilir.
  • Bu bitler kuş kanı beslenirler.
  • Bazıları da ölü kuş dokularıyla beslenir.
  • Hızlı bir şekilde ürerler.
  • Çıplak gözle görülebilirler.

Kuş biti, olan kuşlar, ilaçlama ile temizlenmelidir. Aksi takdirde kuşun ölümüne sebep olabilir. Kumru biti sirke Kumru biti İlaçlama fiyatları Güvercin biti sirke Balkonda güvercin biti Muhabbet kuşu biti ilacı Evi güvercin biti sardı Güvercin biti ekşi Güvercin biti elma sirkesi

Kuş Biti Bulaşıcı mıdır?

Kuş bitinin insana bulaşması söz konusu olamaz. Çünkü bu bitlerin yaşam alanı kuşların kanatlarıdır. İnsan vücudu kuş biti için uygun değildir. Kuş biti sadece kuşlar için bir tehlike oluşturur. Kuş biti insan vücuduna gelmiş olsa bile uzun süre yaşayamaz ve ölür. Bu sırada insan vücudunda kan emmeye devam eder.

Ancak insanı ısırdıklarında bulaşıcı bir hastalığa sebep olabilirler. Özellikle küçük çocuklarda oluşan ısırıklar ciddi rahatsızlıklar yaratır. Evinizde kuş olmadığı halde bu bite rast gelmişseniz bu duruma sebep evlerinizin çatılarında yuva yapan kumru ve güvercinlerdir. Pencerenize konan kuştan bile evinize kuş biti girebilir.

Evinize kuş biti bulaştığını görürseniz hemen bir ilaçlama şirketi ile irtibata geçiniz. Çünkü kuş bitleri çok hızlı üreme özelliğine sahiptirler. İnsana bulaşma durumu olmasa bile evlerinize yayılabilirler.

Evinizde kuş besliyorsanız bu bitlerle karşılaşma oranınız daha yüksektir. Kuşun yuvasında bile bu bitler yaşarlar. Ancak kuşunuz ölürse bu bitler yaşayacak alan bulamazlar. Ama çok hızlı üremelerinden dolayı evinizin her yerine dağılabilirler. Bu durum için tek çözüm ilaçlamadır.

Kuş Biti Neden Sadece Kuşlarda Görülür?

Kuş kanadı, bu bitler için oldukça yaşamaya elverişli bir yapıya sahip olduğundan tercih edilir. Kış aylarında kuş yuvalarında, kuş biti görülmez. Sadece kumru ve güvercinlerin vücutlarında azda olsa görülebilir. Kuş biti, sıcak bölgelerde ki kuş yuvalarında daha sık görülür. Eğer evinizde daha önce kuş beslediyseniz mutlaka az da olsa kuş biti bulunur.

Daha sonra kuşun olmaması bitlerin kendiliğinden gittiği anlamına gelmez. Evinizde başka canlı bir hayvan var ise mutlaka kontrol edilmelidir. Çünkü bu bitler sıcak ortamları severler. Yine de böyle durumlarda ilaçlama olmadan bitlerden kurtulmak mümkün değildir.

Kuş Biti Doğal Yollarla Yok Edilebilir mi?

Kuş biti, her ne kadar sadece kuşlarda görülse bile onlardan evimizin bazı bölgelerine yerleşip hızla çoğalabilirler. Bu durum çok rahatsız edici bir hal alır. Bunu engellemenin doğal bir yöntemi yoktur.

Çünkü denenen bazı yöntemler sadece belli bir süre bu bitleri yok eder. Ancak bilindiği üzere bu canlılar çok hızlı ürerler. Bunlarla baş etmenin tek yolu profesyonel bir ilaçlama yapmaktır.