Mantar Sineği İlaçlama

Mantar Sineği İlaçlama birçok kapalı bahçedeki en sinir bozucu zararlılardan biri, böcek ilaçlama wolves korkunç mantar sivrisinek ve onun genç mantar sivrisinek larvalarıdır. Bu küçük böcekler, uyanık değilseniz, bitkilerinizi kesinlikle yok edebilir – ve bunu çabucak yapabilirler.

Mantar sivrisineklerinin bitkilerinizi etkilemesinin birincil yolu larvalarıdır. Yetiştirme ortamınıza yumurta bırakırlar. Yumurtadan çıktıklarında, larvalar bitkilerinizin köklerine yapışacak ve onları besinlerinden akıtacaktır.

Larvalar ana olumsuz aktörler olsa da, yetişkin mantar sivrisinekleri hastalık, özellikle mantar hastalıkları taşıyabilir. Bunlar kendi başlarına ölümcül olabilir, ancak hepsi bu kadar değil. Ayrıca bitki köklerini yiyip bitirecek yüzlerce yumurtayı hızla yumurtlarlar!

İster içeride ister dışarıda olsun, bu zararlıları ele geçirmeden önce durdurmanız kesinlikle çok önemlidir. İhtiyacınız olan son şey, bitkilerinizin korkunç bir kadere yenik düşmesidir.

Yine de mantar sivrisinek sıkıntılarının üstesinden gelmene yardım edeceğim. Mantar sivrisinekleri ve larvaları hakkında ayrıntılara girelim ve devralmadan önce onları nasıl yok edeceğinizi öğrenelim!

Mantar Sineği İlaçlama
Mantar Sineği İlaçlama

Mantar Sivrisinekleri

Bu küçük bitki zararlısının hem larva hem de yetişkin evreleri, ev bitkileri için büyük sorunlara neden olabilir. İşte iç mekandaki mantar sivrisineklerinden nasıl kurtulacağınız.

Mantar sivrisinekleri (Mycetophilidae ve Sciaridae familyaları), özellikle nem ve nemin yüksek olduğu iç mekanlarda yetişen bitkilerin yaygın bir zararlısıdır. Genellikle zararsız yetişkinlerin ev bitkilerinin etrafında uçtuğu veya yakındaki bir pencerede toplandığı görüldüğünde fark edilirler. Bu ısırmayan yetişkin sivrisinekler, uçup giden bir baş belası olabilir. Ancak, hassas bitki köklerine zarar verebilecek olan, toprakta beslenen larva aşamasıdır.

Kimlikleri

Yetişkinler narin, grimsi siyah, sivrisinek benzeri sineklerdir (1/8 inç uzunluğunda), uzun bacaklı ve bir çift açık kanatlıdır. Güçlü uçucular değildirler ve özellikle sulama sırasında saksı bitkilerinden çıkarlar. Larva veya kurtçuklar (1/4 inç) parlak siyah bir kafaya ve uzun, beyazımsı ila şeffaf bir gövdeye sahiptir. En çok nemli, zengin topraklarda bulunurlar ve kök tüyleri, mantarlar ve diğer organik maddelerle beslenirler.