Meyve sineği ilaçlama

Meyve sineği ilaçlama meyve sinekleri, genellikle olgunlaşmış ve fermente olan meyve böcek ilaçlama wolves ve sebzelerle ilişkilendirilen küçük, kırmızı gözlü, 1/4 inç uzunluğundaki sineklerdir. Ancak, başka kaynaklardan gelebileceğinden, meyve sineklerinin olması için meyvenin bulunmasına gerek yoktur. Barlarda ve restoranlarda 1 numaralı haşere sinekleridir.

Meyve sinekleri, sürekli olarak ıslak veya nemli kalan fermente organik maddelerin olduğu her yerde çoğalabilir. Diğer sinekler gibi, meyve sinekleri de larvalardan gelişir ve meyve sineği larvalarının hayatta kalabilmeleri için nemli, fermente edici organik maddeye sahip olmaları gerekir. Evdeki bu tür sitelerin en olasısı, yavaş hareket eden veya nadiren kullanılan bir lavabo, küvet, duş veya su hattının üzerinde bir balçık tabakasının (organik film) biriktiği yer gideridir. Restoranlarda ve barlarda, fermente edici organik maddelerin diğer nemli birikimleri mümkündür ve dikkate alınmalıdır. Bunlara damlama boruları ve soğutma ekipmanlarının altındaki ıslak alanlar, çöp konteynırları ve atılan şişe ve tenekeler dahildir. Sineklerin nereden geldiğine bakılmaksızın, ışığa ve neme çekildiklerinden pencerelerde ve lavabolarda görülürler.

Meyve sineği ilaçlama
Meyve sineği ilaçlama

Meyve Sineği Yaşam Döngüsü

Dişi meyve sinekleri yumurtalarını çürüyen meyvenin yüzeyine bırakır. Bu yumurtalar, tam büyümeden önce iki kez eriyen larvalara dönüşür. Meyve sineği larvaları, meyve ve sebze materyallerinde büyüyen maya organizmaları ve mantarlarla beslenir ve beslenme çabalarıyla kısa sürede yiyeceklerini yarı sıvı bir karmaşaya dönüştürürler. Tam büyümüş larvalar pupa olmaya hazır olduklarında, çürük meyveyi daha kuru alanlar için, genellikle çöp kutusunun kenarlarına bırakırlar. Bir yaşam döngüsünü tamamlamak için gereken süre esas olarak büyüme ortamının ve çevreleyen havanın sıcaklığına bağlıdır; 64 derece Fahrenhayt’ta, yumurta aşamasından yetişkine kadar büyüme 18-20 gün sürer, 77 derece Fahrenhayt’ta ise gelişme aşamalarını tamamlamak için sadece 8-10 gün gerekir.