Norveç Sıçanı İlaçlama

Norveç Sıçanı İlaçlama Norveç Sıçanlarından Nasıl Kurtulur? Norveç fareleri, Çatı Sıçanları, Tarla Sıçanları – böcek ilaçlama wolves farkı nasıl biliyorsunuz ve gerçekten önemli mi? Farelerin hepsi aynı düşünür ve aynı şeyleri yerler. Norveç fareleri – “Yer Sıçanları” olarak da bilinirler. Size bir profesyonel gibi Norveç farelerinden nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz!…..

Norveç Sıçanı İlaçlama
Norveç Sıçanı İlaçlama

Norveç sıçanları (Rattus norvegicus)

1700’lerin ortalarında Kuzey Amerika’ya tanıtıldı. Asya’dan geldiler, ancak kıtamıza, yüzyıllardır geliştikleri Avrupa’dan gelen gemilerle geldiler. Norveç farelerine bazen “kahverengi fareler”, “lağım fareleri”, “sokak fareleri” veya “iskele fareleri” denir. 12 ila 18 inç uzunluğunda gövdeleri ile, tam büyüdüğünde (bir çatı faresinden daha büyük) yaklaşık bir pound ağırlığında, tıknaz bir yapıya sahiptirler.

Norveç fareleri genellikle ne bulurlarsa onu yerler. Örneğin, genellikle insan çöplerinden toplanan et, balık, tahıl ve bazı meyvelerden oluşan dengeli bir diyet. Ancak, gerektiğinde hemen hemen her şeyi yerler. Yiyecek ve su ararken, Norveç fareleri genellikle yaklaşık 100 ila 150 fit çapında bir alanda seyahat eder. Yuvalarından veya yuvalarından nadiren 300 metreden daha uzağa seyahat ederler.

Bilinen bir gerçek şu ki, Norveç fareleri gecedir ve geceleri dışarı çıkmayı tercih ederler. Ancak yaygın olarak bilinmeyen, iyi görmemeleri ve renk körü olmalarıdır.

Ortalama bir dişi Norveç sıçanının yılda dört ila altı litresi vardır ve yılda 20 veya daha fazla yavruyu başarıyla sütten kesebilir.

Yuvaları, parçalanmış kağıt, kumaş veya diğer lifli malzemelerle kaplanmış olabilir. Dışkıları bir inç uzunluğa kadar olabilir, ancak genellikle biraz daha kısadır. Tek bir sıçan günde 50 dışkı üretebilir.

Norveç sıçanı, Kanada ve Meksika’daki 48 bitişik Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. Genellikle daha düşük kotlarda bulunur.

Çimento temelleri delip geçerek, temelleri ve beton levhaları zayıflatarak binalara büyük zarar verebilirler. Plastik, ahşap ve bakır ve kurşun gibi yumuşak metaller dahil hemen hemen her malzemeyi kemirirler.

Norveç fareleri binaları işgal ettiğinde, tırmanabilmelerine rağmen genellikle bodrum veya zemin katta kalırlar. Bu nedenle genellikle “yer faresi” olarak adlandırılırlar.