Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama örümceklerden birçok insan korkar ve bazen bu fobi böcek ilaçlama wolves haklı çıkar. Kara dul veya kahverengi münzevi gibi yanlış örümcekle karşılaşabileceğiniz bir bölgede yaşıyorsanız, ağrılı bir ısırık veya hastane ziyareti belirgin bir olasılıktır.

Bununla birlikte, vakaların büyük çoğunluğunda, bir örümcek yalnızca zararsız bir yaratık değil, aynı zamanda genellikle yararlıdır. Garajda bir örümceği öldürmeden önce, ağına bakmak ve orada bulunan kapana kısılmış karasineklerin sayısını saymak faydalı olabilir. Örümceklerin çoğu hayatlarını böcekleri yakalayarak ve yiyerek geçirir ve tüketilen her böcek, swat veya püskürtmek zorunda kalmayacağınız bir böcektir. Örümcekler, bahçe bitkilerine zararlı birçok böcekle beslenen etobur oldukları için birçok bahçıvan tarafından özellikle sevilir.

Yine de, yüzünüzde sarkan bir örümcek ağı veya küvet giderinden sürünen bir örümcek kimsenin eğlence fikri değildir, bu nedenle örümcekler evin içinde ortaya çıktıklarında onlardan kurtulmak istiyorsanız bu anlaşılabilir bir durumdur.

Örümcek İlaçlama
Örümcek İlaçlama

Örümcek Biyolojisi

Genellikle böcek olarak kabul edilseler de, örümcekler aslında böcek türlerinde bulunan altı bacak yerine sekiz bacaklı ve tüm böceklerde ortak olan üç parçaya karşı iki ana vücut parçasına sahip örümceklerdir. Ve neredeyse tüm örümcekler, avlarını öldürmek için dişleri olan etoburlardır.

Bazı örümcekler, uçan böcekleri yakalamalarına yardımcı olmak için ağ örerken, diğer örümcekler, böcekleri yakalamak için zıplayan veya koşan aktif avcılardır. Kısa bacaklı örümcekler genellikle avları için sıçrayan jumperlardır; kurt örümcekleri, baba-uzun bacaklı ve kahverengi münzevi örümcekler gibi uzun bacaklı türler ise avlarını kovalayan koşuculardır. Başka bir deyişle, örümcek ağınız olmadığı için evinizde örümcek olmadığı anlamına gelmez.

Bir örümceğin yaşam döngüsü, bir böceğinkinden oldukça farklıdır. Dişi bir örümcek 3.000’e kadar yumurta bırakabilir ve yumurtanın içindeki embriyo, yumurta kesesinin içindeyken tüm larva evrelerinden geçerek tam gelişmiş ancak küçük bir örümcek olarak ortaya çıkar.

Örümcek yavrusu olgunlaştıkça hemen hemen tüm organik maddeleri yiyecektir, ancak çok geçmeden kendi canlı avını yakalama yeteneğini geliştirecektir. Örümcek yavrusu büyüdükçe birkaç kez tüy döker ve eski dış iskeletleri genellikle örümcek ağlarında görülebilir. Genellikle birkaç ay sonra elde edilen beş ila 10 tüy dökümünden sonra, örümcek olgunlaşır ve üremeye hazırdır.

Pestisitler Neden Çalışmaz?

Böceklerin çoğu ağız kısımlarını bacakları ve ayakları ile temizlemeyi alışkanlık haline getirir, bu da sprey pestisitlerin böceğin yutulduğu ağzına kolayca aktarıldığı anlamına gelir. Öte yandan, örümceklerin vücutlarını yüzeyin oldukça üzerinde tutan uzun bacakları vardır ve herhangi bir ağız teması, yere asla dokunmayan özel pedipalp uzantıları ile gerçekleştirilir, bu nedenle yüzey temasından pestisit emme şansı çok azdır.

Birçok örümcek, zamanlarının çoğunu, pestisitleri kolayca alabilecekleri yüzeylerde yürümek yerine, narin dantelli ağlarda geçirir. Temaslı pestisit ile örümceğin yüzüne doğrudan püskürtme dışında, püskürtme örümceklerden kurtulmak için çok etkili değildir.

Bununla birlikte, örümceklerin geçtiği çatlaklarda ve yarıklarda artık bir böcek ilacı kullanmanın etkinliği sınırlı olabilir. Örümcekler dar çatlaklardan geçerken yüzeylere sürtünerek baş ve ağız kısımlarına böcek ilacı bulaştırabilir.

Tüm Köşeleri ve Çatlakları Vakumlayın

Sezonda en az bir kez, duvarlardaki çatlaklar da dahil olmak üzere evinizin tüm köşelerini iyice temizlemek için elektrikli süpürgenizdeki değnek eklentisini kullanın. Tüm örümcekleri alamayacaksınız ama kesinlikle popülasyona bir diş koyacaksınız. Aramanız gereken sadece örümcek ağları değil; Hiç ağ kullanmayan küçük zıplayan ve koşan örümceklere dikkat edin.

Örümcekleri Yeni Evlere Taşıyın

Bu yöntem, örümcekler konusunda çekingen davrananlar için olmayabilir ve ciddi şekilde zehirli bir örümcekle karşı karşıya olma ihtimaliniz varsa kesinlikle denenmemelidir. Ancak iyi kalpli ev sahipleri için, bir örümceği dikkatlice ve nazikçe bir kutuya veya kavanoza hapsetmek ve onu daha az sıkıntı yaratacak bir yere taşımak mümkündür. Bahçeye veya terk edilmiş bir kulübeye, ahıra veya başka bir binaya taşınmak, yaratığın sizi veya ailenizi rahatsız etmeden böcek avına devam etmesine izin verecektir. Bununla birlikte, kış yaklaştığında örümceğin başka bir sıcak iç mekan arayabileceğini unutmayın.