Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Pire probleminizi çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

SİZE GÜVENİYORUZ:

 • Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi haşerelere karşı korur 1
 • Teknisyenler evinize hızlı bir şekilde hizmet vermek için hazır
 • Zararlıları ve termitleri tedavi etme konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahibiz 
Pire İlaçlama
Pire İlaçlama

PIRELER HAKKINDA HER ŞEY ÖZELLİKLERİ

BOYUT: Yaklaşık altıda bir inç uzunluğunda ve yanal olarak İstanbul Böcek İlaçlama Wolves

Düzleştirilmiş küçük böcekler. Pire ilaçlama nasıl yapılır Pire ilacı ev için Pire ilaçlama ev Evde pire ilaçlama Bahçe pire ilaçlama Kedi pire ilaçlama Kokusuz pire ilaçlama Pire ilaçlama ekşi

RENK: Kırmızımsı-kahverengi.

DAVRANIŞ: Bir dişi pire günde yaklaşık 18 yumurta bırakabilir ve bir köpeğin üzerindeki sadece 20 pire günde 360 ​​yumurta ve haftada 2.000’den fazla yumurta üretebilir. Evde pire kontrol ürünleri uygulandıktan sonra, pirelerin artık görülmemesi iki hafta veya daha fazla sürebilir. Pire yok etme işleminden sonra mümkün olduğunca sık vakumlama yapmak bu süreyi kısaltmaya yardımcı olabilir.

 • Pire ilacı ev için
 • Pire ilaçlama nasıl yapılır
 • Kedi pire ilaçlama
 • Evde pire ilaçlama fiyatları 2021 2022 2023
 • Bit pire ilaçlama
 • Bahçe pire ilaçlama
 • Evde pire ilaçlama nasıl yapılıyor
 • Evi pire bastı

HABİTATLAR

Pireler, hayvanların ektoparazitleridir, yani vücudun dışında yaşarlar ve yumurta üretmek için bu hayvanların kanlarıyla beslenmeleri gerekir. Pireler genellikle evcil hayvan uyurken beslenip yumurtladığından, evcil hayvanın dinlenme alanları pirelerin en çok bulunacağı yerlerdir. Birçok evcil hayvan, evin içinde pire istilasına yol açabilecek bahçede dışarıda pire alır. Araştırmalar, rakunlar ve opossumlar gibi kentsel vahşi yaşamın, bu ısıran zararlıları, evcil hayvanların karşılaşabileceği konutlara sokmaktan genellikle sorumlu olduğunu göstermiştir.

KONTROL İPUÇLARI

Bir pire istilasını başarıyla kontrol etmek için dört adım gerekir:

 • Tedaviye hazırlık
 • Evcil hayvanların tedavisi
 • İç mekanların tedavisi
 • Dışarıdaki pire aktivite alanlarının tedavisi

Açıkçası, evcil hayvan, pire istilasını en aza indirmek için çok önemlidir ve düzenli bakım, evcil hayvandaki pireleri sınırlamaya yardımcı olur. Bu nedenle müşterilerin evcil hayvanlarını bakımlı tutmaları ve hayvan üzerinde pire kontrol ürünleri ile tedavi etmeleri gerekmektedir. Evcil hayvanlarınızın pire ve kene tedavisinde yardım için veterinerinize danışın.

Adım bir. Aşağıdaki adımlar tamamlanarak ev uygun şekilde hazırlanmazsa, herhangi bir pire yok etme işlemi daha az etkili olacaktır:

 • Oyuncaklar, giysiler ve evcil hayvan maması gibi tüm eşyaları tüm katlardan kaldırın
 • Evcil hayvan yataklarını yıkayın veya değiştirin.
 • Yatakların ve döşemeli mobilyaların altı da dahil olmak üzere tüm halıları ve kilimleri iyice süpürün.
 • Tüm ahşap, fayans ve muşamba zeminleri süpürerek ve paspaslayarak temizleyin.
 • Evcil hayvanların dinlendiği veya konakladığı garajda, bodrumda veya kapalı verandada beton zeminleri sabun ve suyla temizleyin.
 • Kuşlar ve sürüngenler dahil tüm evcil hayvanları çıkarın. Balık tanklarını nemli bir havluyla örtün ve hava pompasını kapatın. (Not: tuzlu su tanklarında pompaların bağlantısı kesilemez.)
 • Evcil hayvan yataklarını dışarıda değiştirin ve tüm gölgeli alanları, tarama alanlarını vb. tedavi için uygun hale getirin.
 • Tedavi tamamen kuruyana kadar birkaç saat evden çıkmamaya ayarlayın.

İkinci adım. Ev sahibinin evcil hayvanı tedavi etmek için düzenleme yapması gerekir ve bu, ev tedavi edilirken aynı zamanda yapılmalıdır. Artık bir dizi hayvan üzerinde tedavi ürünü mevcuttur. Evcil hayvanların tedavisi veteriner kontrolünde yapılmalıdır.

Adım üç. Aktif pire istilası olan evlerde, böcek büyüme düzenleyicisi ile birlikte kalıntı tedavisi uygulanmalıdır. Terminix® pire yok etme hizmetindeki profesyoneller, en yeni pire kontrol ürünlerini kullanarak pirelerden nasıl kurtulacaklarını bilirler. Pirelerin en çok bulunacağı yerler olduğu için, evcil hayvanların dinlendiği veya uyuduğu alanlara odaklanılmalıdır.

Adım dört. Dışarıda, tedavi tipik olarak gölgeli alanlara ve evcil hayvanların dinlendiği veya uyuduğu çalıların ve güvertelerin altına uygulanır

Türler

 • Kedi Pireleri Nelerdir?
 • Kaç Farklı Pire Türü Vardır?
 • Köpek Pireleri Nelerdir?
 • Kum Pireleri Nelerdir?

Yaşam Döngüsü

 • Pire Yaşam Döngüsü Hakkında Bilgi

Kaldırma

 • Evdeki Pirelerden Nasıl Kurtulur
 • Neden Pire Bombası Kullanmamalısınız?
 • Yatağınızda Pire Bulursanız Ne Yapmalısınız?
 • Halıdaki Pire Nasıl Öldürülür
 • İnsanlarda Pire Nasıl Kurtulur

Isırıklar

 • Pire Isırıkları Neye Benziyor?
 • Yatak Böcek Isırması VS Pire Isırması: Kaşıntıyı Belirlemek İçin Dört Kontrol
 • Pirelerle İlgili Konut Sorunları
 • İnsanlarda Pire Isırması

PİRELERDEN NASIL KURTULUR

Pireler, sinir bozucu bir baş belasından daha fazlası olabilir; evcil hayvanlarınızın sağlığını ve esenliğini etkileyebilirler. Pirelerden kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç ipucuna göz atın.

Pire İstilası ile Başa Çıkmak

Pirelerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, köpeğinizi yıkamak için bazı basit ipuçlarından daha fazlasına ihtiyacınız var. Bir pire istilasıyla savaşmak, tek seferde yapılacak bir savaş değildir. Pirenin yaşam döngüsü, yetenekleri ve alışkanlıkları sayesinde günler, hatta haftalar sürebilen bir savaştır. Bu kolay bir iş değil, doğru yapılması gereken bir iş. Evdeki pirelerden nasıl kurtulacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Pireleri kaynağında öldürmek

Çoğu pire istilası evcil hayvanlardan kaynaklanır. Kediniz veya köpeğiniz bahçede koşarken veya uçağa binerken veya oyun oynarken diğer hayvanlardan pire kapmış olabilir. Henüz önemli değil. İlk adım, her zaman sorunun kaynağını mümkün olan en kısa sürede tedavi etmektir. Evcil hayvanınız pire getirmeye devam edecekse, tüm evi tedavi etmenin bir anlamı yoktur.

Bir pire tarağıyla başlayın, evcil hayvanınızın boynuna ve kuyruğuna daha fazla dikkat edin, çünkü bunlar bir pirenin en sevdiği bölgelerdir. Taradığınız pireleri öldürmek için sıcak sabunlu suya bırakın. Ardından, evcil hayvanınız için pire kontrol hizmetleri hakkında veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun. Sahip olduğunuz pire türü ve bölgenizdeki iklim için en iyi tedaviyi önerebileceklerdir. Piyasada kedileriniz ve köpekleriniz için birçok güvenli ve etkili pire tedavisi vardır. Bunlar topikal, oral, nokta tedavileri, şampuanlar, spreyler, tozlar veya daldırmalar olabilir. Önemli olan sizin veya veterinerinizin bu tedavileri düzenli olarak etkili bir şekilde uygulamanızdır.

Her zaman evcil hayvanlarınızın her birini pire için tedavi etmeyi unutmayın. Sadece birini tedavi ederseniz, pire diğer evcil hayvanlarınıza sıçrar ve istila devam eder. Birçok pire kontrol tedavisinin yalnızca ayda bir veya birkaç ayda bir uygulanması gerekir. Oral ve topikal uygulamalar, “pire mevsimi”nin daha sıcak aylarında pire popülasyonu artmaya başlamadan önce evcil hayvanınızı korumaya başlar. Pirelerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmek, nihayetinde önlemeyi benimsemek anlamına gelir.

Evinizi pire tedavisi için hazırlayın

Ardından, evinizin tüm halı kaplı alanlarındaki başıboş eşyaları toplayın. Buna giysiler, oyuncaklar, ayakkabılar, kutular, kağıtlar vb. dahildir. Elektrikli süpürgenizin erişebileceği kadar çok halı yüzeyi istiyorsunuz. Dolapların içindeki ve yatakların altındaki eşyaları da çıkardığınızdan emin olun. Mümkünse, mobilyaları da taşımalısınız. Pireler altına giremiyorsa, şifonyer veya kitaplık gibi zeminle aynı hizada olan daha büyük nesneleri yerinde bırakabilirsiniz.

Evinizi evcil hayvanlardan temizlemek

Kedi ve köpeklere ek olarak, mümkünse kuş veya balık gibi diğer evcil hayvanları da evinizden uzaklaştırmalısınız. Akvaryum tanklarını ve kuş kafeslerini ve ayrıca su kaplarını veya yemek kaplarını örtün. Balık tanklarındaki havalandırıcılar veya sürüngen tanklarındaki ısı taşları gibi evcil hayvanın ortamını destekleyen tüm sistemleri kapatın. İdeal olarak, bunu tüm aile de evin dışındayken yapmalısınız.

Ağır pire istilası için ne yapmalı

Ağır pire istilası için, tüm evcil hayvan yataklarını yok etmek ve atmak en iyisidir. Hafif veya hafif istilalarda, pire öldürmek ve yumurtalarını ve larvalarını yok etmek için yatakları sıcak, sabunlu suda iyice yıkamak gereklidir. En az bir ay boyunca veya istilanın sona erdiğinden emin olana kadar evcil hayvanınızın yatağını her hafta bu şekilde yıkamanız gerekecek. O zaman bile, yeniden istilaların yayılmasını önlemek için evcil hayvanınızın yatağını düzenli olarak yıkamak iyi bir alışkanlıktır. Yatak takımını da kuru temizleme yapabilirsiniz, ancak kuru temizlemecinizin işletmesine ve dolayısıyla diğer müşterilere pire bulaştırmamaya dikkat edin.

Pire öldürmek: bir saldırı planı oluşturun

Evi temizledikten sonra, pire ve larvalarının belirtilerini aramak için her odada dolaşın. Bir halıdaki pireler, ortaya çıktıkları kadar çabuk kaybolan küçük koyu lekeler gibi görünebilir. Pireler, evcil hayvanlarınızın en çok uyuduğu yerlerde toplanır. Ayrıca yoğun yaya trafiği olmayan alanlarda takılmayı tercih ederler ve evde çok fazla doğrudan güneş ışığı alan noktalardan kaçınırlar.

Son derece görünür kuru dışkı ve kan pirelerinin geride kalmasına dikkat edin. Bunları evcil hayvanınızın yatağında ve aynı zamanda daha açık renkli kilimlerde kolayca görmelisiniz. Bu kurumuş ikincil pire belirtileri, grenli karabiber veya siyah kepek lekelerine benzeyen “pire kiri” olarak da bilinir. Pire larvaları pupaya dönüşmeden önce bu pire pisliği ile beslenir. Çıkarılması, büyüyen bir istilanın besin kaynağını ortadan kaldırır. Pire kiri olan alanları not etmek önemlidir. Bu özel üreme alanları, pirelerin evde nasıl öldürüleceği konusunda bir sonraki adım olan vakumlama sırasında ekstra dikkat gerektirir.

Halıdaki pirelerden nasıl kurtulur

Artık alanı temizlediğinize göre, evi tamamen süpürmek için çırpıcı çubuk tarzı bir elektrikli süpürge kullanın. Yatakların ve hareket ettiremediğiniz diğer mobilyaların altına girin. Süpürgelikler, ısı menfezleri, zemin çatlakları, halı kenarları ve oda köşeleri için köşe ekleri kullanın.

Evcil hayvanlarınızın uyuduğu veya çok zaman geçirdiği halı alanlarına özellikle dikkat edin. Gün boyunca nerede uyuduklarından emin değilseniz, çok fazla evcil hayvan tüyü biriktiren noktalar ve mobilyalar arayın. Sizin ve ailenizin uyuduğunuz veya çok zaman geçirdiğiniz alanlarda da aynı özenli yaklaşımı kullanın. Pireler hastalıkları insanlara bulaştırabilir, bu nedenle sadece evcil hayvanlarınız için değil, siz ve aileniz için de eksiksiz bir iş yaptığınızdan emin olmak istersiniz.

Sadece pire öldürmek yerine, vakumlama istilalarla birlikte gelen daha büyük bir sorunu çözecektir: pire yumurtaları, larvalar ve pupalar. Sadece yetişkin pireleri ortadan kaldırmak işe yaramaz, çünkü yakında yeni nesil ısıranlarla uğraşacaksınız. Vakumlama ayrıca kurumuş kan ve dışkıdan kurtulmaya yardımcı olur, böylece gelişen pirelerin besin kaynaklarını ortadan kaldırır.

Ek olarak, vakumlama pireleri kozalarından erken ayrılmaya teşvik eder. Koza insektisitlere karşı dirençli olduğu için pireleri tamamen öldürmek için önemli bir adımdır. Ayrıca, süpürürken halının tüyü yükselir. Bu, insektisitlerin inatçı, gelişen pirelerin sığındığı liflerin derinliklerine inmesini kolaylaştırır.

Henüz ormandan çıkmadın

Halıları süpürmeyi ve kilimleri atmayı bitirdiğinizde, parke zeminlere, muşamba ve fayanslara dönün. Ardından vakumlu mobilyalar, döşemeler, dolaplar, minderler, yastıklar ve hatta yatağınız. Tek kullanımlık bir vakum torbanız varsa, çıkardıktan sonra bir çöp torbasına sıkıca kapatmanız ve ardından dışarı atmanız önerilir. Yeni bir torba ile değiştirin. Pire istilası geçene kadar (tipik olarak 10 gün ila bir ay) bu kapsamlı vakumlamayı her gün tekrarlayın.

Bazı ciddi istilalar için, vakumlamadan önce buharlı temizlik gereklidir. Isı, yetişkin pirelerin neredeyse tamamını öldürür, ancak tüm yumurtaları öldürmeyebilir. Buharlı temizlemeden sonra iki günde bir pireleri yumurtadan çıktıklarında öldürdüğünüzden emin olmak için süpürmeye devam edin. Bazıları hala yetişkin aşamasına geçebilir. Böcek öldürücüler, buharla temizleme ve vakumlamadan sonra bile orta ila şiddetli pire istilasında neredeyse her zaman gerekli üçüncü adımdır.

Ancak o zaman bile, en yaygın spreyler pire pupalarını öldürmede başarısız olur, bu da önümüzdeki iki hafta içinde muhtemelen birkaç pire göreceğiniz anlamına gelir. Vakumlamaya devam edin, çünkü pireleri erken yumurtadan çıkmaya teşvik eder, böylece vücutlarını artık pestisitlere maruz bırakır. Evcil hayvanlarınızı tedavi ettiğiniz sürece, vakumlama, kalan nüfusu kontrol etmek için yeterli olmalıdır. Bu çok iştir ve bir haşere yönetimi uzmanı çağırmak kadar kolay veya etkili değildir.

Bahçenizdeki pirelerden nasıl kurtulursunuz

Mülkünüzde büyük bir dış mekan pire popülasyonuna yol açabilecek faktörler, yoğun gölgeli alanlar, vahşi yaşamın ve vahşi sokakların uyuyabileceği sürünme alanları veya köpek kulübeleri gibi korunaklı muhafazaları içerir.

Dış mekan pire probleminizi test etmenin iyi bir yolu, dizinize kadar uzanan bir çift uzun beyaz çorap giymektir. Bahçenizde, özellikle güverte altında, bitki örtüsü çevresinde ve evcil hayvanlarınızın takılmayı sevdiği her yerde yavaşça dolaşın. Pireler, iç mekanlarda olduğu gibi, yoğun yaya trafiği olan veya doğrudan güneş ışığı alan dış mekanlardan kaçınacaktır. Avluda yürürken, siyah-beyaz kontrastı sayesinde pireler kolayca tanınabilecekleri çoraplarınızın üzerine sıçrayacaktır. Bunu hafta içinde günün farklı saatlerinde birkaç kez yapmalısınız.

Mümkünse, düşük asılı dalları çıkarın ve bahçenizin daha fazlasını güneş ışığına açmak için fırçalayın. Bu, pire popülasyonunu önemli ölçüde azaltacaktır. Tedavi gerekliyse, bazen insektisit kalıntısı ve büyüme düzenleyiciler uygulanır. Tedavi her zaman etiket üzerindeki talimatlara göre yapılmalıdır ve her zaman bir haşere yönetimi uzmanına bırakılmalıdır. Bu, dışarıda eğlenirken sizin, evcil hayvanlarınızın ve ailenizin güvende ve ısırıksız kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Evinizi ve bahçenizi aynı gün pire tedavisine sokmanız ve istila kaynağının ortadan kaldırıldığından emin olmak için evcil hayvanınızın bakımını yaptırmanız tavsiye edilir.

Evdeki pirelerden nasıl kurtulacağınızı

Evinizdeki pirelerden kurtulmak kolay değildir. Zaman alıcıdır ve her zaman yüzde 100 etkili değildir. Her şeyi doğru yapsanız bile, muhtemelen önümüzdeki iki hafta boyunca pire öldürmeye devam etmeniz gerekecek. Neyse ki, bunu tek başına yaşamak zorunda değilsin.

İNSANLARDA PİRE NASIL KURTULUR

Pireler ev sahibi olarak köpekleri ve kedileri tercih ederken, insanlara da tutundukları bilinmektedir. Pireleri nasıl kontrol edeceğinizi ve en iyi tedavi seçeneklerini keşfedin.

Evcil hayvanlarınızın üzerindeki pireler kötü haberdir, ancak insanlar üzerindeki pireler daha da kötüdür. Birinin köpeğinde pire olduğunu duymak normaldir, ancak birine sizin veya çocuğunuzun yürüyen bir pire oteli olduğunuzu söylemek oldukça utanç vericidir. İnsanlar bu konuda sessiz kalsalar bile, insanlar üzerinde pire ısırıkları çok yaygındır çünkü insanlar evcil hayvanlarıyla çok yakın bir yerde yaşarlar. İnsanlardaki pirelerden nasıl kurtulacağınız da dahil olmak üzere, genel olarak insan pireleri hakkında bilmeniz gerekenler:

Pireler mümkün olduğunca çabuk saldırıya uğramalı, hem kaynağa hem de binaya çarpmalıdır. Pire ısırıklarına karşı cilt reaksiyonu meydana gelirse, bir doktora danışın.

Halıdaki pirelerden nasıl kurtulur

İnsanlardaki pire ısırıklarını gidermek için şu tavsiyede bulunurlar: “Kaşıntıyı gidermek için reçetesiz satılan %1’lik hidrokortizon kullanabilirsiniz. Ağızdan aldığınız antihistaminikler de kaşıntıya yardımcı olabilir.”

İki çeşit pire tedavisi

Pire ısırıkları keşfettiyseniz veya saçınızda pire bulduysanız, doğrudan Dünya Sağlık Örgütü’nün aşağıdaki tavsiyesini dikkate alın:

Elbette, her türlü pire sorunuyla başa çıkmanın çok daha basit bir yolu var. Terminix® insanlarda ve evcil hayvanlarda pirelerden nasıl kurtulacağını bilir. Bugün arayın ve ailenizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan pirelerinizi tepelere uçurun.