Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama bahçe salyangozları ve sümüklü böcekler özellikle rahatsız edici böcek ilaçlama bahçe zararlılarıdır. Habitatlarını azaltmak ve sayılarını kontrol etmek için düşük etkili yaklaşımlarla sebze ve süs bitkilerinizin peşine düşmelerini önleyin. Bir tedavi planına başlamadan önce kimyasal yem kullanmanın zararlarını tartın.

Salyangoz İlaçlama
Salyangoz İlaçlama

Enfestasyonları Önleme ve Yönetme

Salyangozlar ve sümüklü böcekler, çok çeşitli canlı bitkiler ve çürüyen bitki örtüsü ile beslenir. Yemek yerken yapraklarda, sebzelerde, çiçeklerde ve sulu bitkilerde düzgün kenarlı düzensiz delikler oluştururlar. Ayrıca bazı ağaçların, özellikle turunçgillerin meyvelerini, yapraklarını ve genç kabuklarını çiğnemeyi severler. Bir besin kaynağı bulunduğunda, bu zararlılar genellikle geceleri veya bulutlu günlerde beslenmeye geri dönerler. Varlıklarını doğrulamak için geride bıraktıkları gümüşi izleri arayın.

Salyangoz ve Salyangoz Habitatını Kaldırın

Gün boyunca salyangozlar ve salyangozlar tahtaların altında, yoğun yer örtülerinde, otlu yerlerde ve alçak, yapraklı dallarda saklanır – serin ve nemli her yer potansiyel olarak favori bir mekândır.

  • Sebze yataklarının ve hassas bitkilerin yakınındaki alanlara odaklanın.
  • İstilalı alanları, güneş ışığının zemin seviyesine ulaşması ve alanı kurutmak için havanın dolaşabilmesi için inceltin. Yabani otlar bir sorunsa, kaba kesilmiş sedir yongaları gibi kovucu malç kullanın.
  • Yavru salyangozlar aylarca yumurtadan çıktıkları yere yakın dururlar ve salyangozların nereye yumurtladıklarına dair bir ipucu sağlarlar.
  • Barınak için siteleri azaltmak, daha az salyangoz ve sümüklü böcek hayatta kalmasına izin verecek ve kalan sitelerde bunları kaldırmak için kolayca arayabilirsiniz.

Engeller Yaratın

Zararlıları barındıran hassas bitkileri ve çevredeki alanları, bahçenin diğer bölümlerine hareket etmelerini engellemek için koruyun.

Yırtıcı hayvanlara dayanacak kadar büyüyene kadar savunmasız bitkilerin üzerine yüzer sıra örtüleri koyun.
Salyangozları değerli bitkilerinizden uzak tutmak için dikim kutularının veya ağaç gövdelerinin etrafına bakır folyo sarın. Bir salyangoz bakır metale dokunduğunda elektrik çarpması alır.
Bitkileri korumak için kuru külleri, diyatomlu toprakları veya diğer aşındırıcı malzemeleri 1 inç yüksekliğinde ve 3 inç genişliğinde bir bantta toplayın. Bu bariyerler etkilidir, ancak ıslakken çalışmazlar.
Stratejik Olarak Ekin ve Damla Sulamaya Geçin

Sebzeleri, fideleri ve diğer hassas bitkileri salyangoz ve sümüklü böcek saklanma yerlerinden uzağa yerleştirin.
Salyangozlar ve salyangozlar sulu yaprakları olan bitkileri tercih eder, bu nedenle en sevdikleri yiyecekleri ekerken dikkatli olun, örneğin: hostas, çilek, kadife çiçeği, bezelye, yapraklı yeşillikler, brokoli ve lahana.

Sardunyalar, California haşhaşları, lavanta ve adaçayı gibi bazı bitkiler hasara karşı dayanıklıdır. Birçok odunsu bitki ve ot bu zararlılara çekici gelmemektedir ve çok sınırlı zararları olacaktır.
Damla sulama kullanmak, bu zararlıların üzerinde geliştiği nemi ve nemi azaltacaktır. Su tasarrufu yaparken bahçenizi daha az sümüklü böcek dostu yapın.