Tatarcık İlaçlama

Tatarcık İlaçlama bu sayfa, deneyimli haşere denetim uzmanlarımız tarafınca tavsiye edilen ürün ve böcek ilaçlama wolves şekilleri kullanarak Midges’den kurtuluş hikayesinde uzman bir rehberdir. Bu kılavuzu takip edin ve Midges’i evinizden çıkarmada başarı göstermiş olacağınızı güvence ediyoruz.

Evinizin etrafında sivrisinek benzeri uçan bir böcek görüyorsanız, bunun yerine bir Midge olabilir. Pek oldukca tatarcık türü vardır, bazıları minik bir sorun yaratırken, ötekiler daha zararı dokunan olabilir. Onlar punkies, kum sinekleri ve görmeyenler de dahil olmak suretiyle birçok isimle bilinirler.

En fena Midgeler içinde ısıran Midgeler vardır. Isırıcı Midges, tahrişe ve alerjik reaksiyonlara yol açabilen kan emmek için insanların cildini deler.

Isıran Midges, İlkbahar ve Yazları gelişir ve göller, nehirler ve plajlar şeklinde büyük su kütlelerinin yakınında yaşıyorsanız bilhassa büyük bir mesele olabilir.

Mülkünüzde bu zararlılardan büyük bir salgın var ise, istilayı boşlamak için harekete geçmelisiniz. Midges ile alakalı daha çok informasyon edinmek ve mülkünüzde hangi mamüllerin Midges’i en iyi biçimde denetim edip önlediğini öğrenmek için aşağıdaki uzman kılavuzunu izleyin.

Tatarcık İlaçlama
Tatarcık İlaçlama

Pestisit uygulamaları ile ilerlemeden ilkin

İlk olarak Midge’leri doğru bir halde tanımlamanız icap eder, böylece onlarla uğraşıp ilgilenmediğinizi bilirsiniz. Yanlış tanımlama, denetim için yanlış mamüllerin seçilmesine yol açarak süre ve para israfına niçin olabilir.

  • Midges, sivrisineklere oldukca benzer ve çoğu zaman onlarla karıştırılır.
  • Tatarcık türleri iki gruba ayrılır: ısıran tatarcıklar ve ısırmayan tatarcıklar
  • Isırmayan orta yaşlar 1/16 ila 1/2 inç uzunluğundadır. Bir çift kanatları, uzun bacakları ve adamların tüylü antenleri vardır.
  • Isıran orta yaşlar, ortalama 1/8 inç uzunlukta fazlaca küçüktür. Gri renklidirler ve dişi tatarcıkların ısırmak için testere benzeri ağızları vardır. Erkekler ısırmaz.
  • Midges, kırmızımsı renkli altı bacaklı duyarlı gövdelere ve üzerlerinde benzersiz noktalar ve desenlere haiz aleni kanatlara haizdir.
  • Adam midge, ona gür bir manzara veren minik tüylerle kaplı antenlere haizdir.
  • Tatarcık larvaları durgun suda bulunur ve kırmızı renkleri sebebiyle “kan solucanları” olarak bilinirler.

Midges ile karşılaştığınızı onayladıktan sonrasında, incelemeye devam edebilirsiniz. Midgelerin nerede yoğunlaştığını ve onları bölgeye çeken şeyin ne işe yaradığını belirlemeniz gerekecek. Bu hem de pestisit uygulamalarınızı nereye odaklayacağınızı belirlemenize de destek olacaktır.

Nereye Bakmalı

Midges, bataklık şeklinde su ortamlarında toplanmayı sever. Evinizin etrafında su birikintisi ya da su birikintisi olan alanları arayın. Kumun, kaygan çamurun, göletin, yüzme havuzlarının, yavaş akan bir derenin ya da benzeri bir şeyin olduğu bir bölgeniz var ise, muhtemelen orada Midges’i bulabilirsiniz.